Teknikler Sıkıntılı!

04.03.2024 00:01
 •  A 

Öncelikle bir uyarı yapmak istiyorum! Teknik Destek-Direnç Tablosunda yer alan hisseleri hemen iyi diye görmeyin! Aynı zamanda önemli ama düşme riski yüksek hisselere de düşüş riskleri görülsün diye dikkat çekiyorum. Bu nedenle asıl paylaşılan kademelerin ne tarafta daha yoğun olduğuna da dikkat etmeniz doğru olur.

Evet, gördüğüm tekniklerde genelde sıkıntılı grafikler var. İlaç, hastane gibi sağlık grubu hisseleri ve sigortaların dışında hemen hepsinde düzeltmenin devam edebileceği risklerini daha yüksek görüyorum. Bu nedenle eğer yarın alım gelip, bu görüntüler düzelmezse, düzeltmenin desteği daha altlarda olabilir. Teknik paylaşımlarımdan ve geçen haftaki endeks uyarılarını paylaştığım yazılarımdan olası alt riskleri görebilirsiniz. Ben yeni öngörü konusunda beklemede kalmaya devam edeceğim.

Bu arada saçların eksik olması yüzünden, kafadan biraz yağmur yiyeyim, rüzgar alayım hemen nezle oluyorum. Kendime ya saç ektireceğim, ya da bir şapka tarzı bulup kullanmaya başlamam gerekiyor. Yoksa korumazsam hemen çarpılıyorum. Yine biraz keyifsiz gibiyim. Nezle mi oluyorum anlayamadım. Akşam olurken burnumu çekmeye başladım. Hava kış mı, yaz mı iyice karıştı. Ne giyeceğimizi, dışarı nasıl çıkacağımızı şaşırıyoruz. Ama yarın istirahat yapıp, ekrana bakmayabilirim. O yüzden şimdiden teknikleri ve beklenti yazımı paylaşmak istedim. 

Hepinize sağlık, bol kazanç ve iyi bir hafta dilerim.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_


 • 01.03.2024
  08:53

  BIST 13 Şubat 9217 TL zirvesi sonrası %3.2 düzeltme ile yetinip 9450'ye çıkan yeni bir yükseliş ile düzeltmeyi tamamlamıştı. Bu sefer de 9450 seviyesinden %4.1 düşüş ile 9062 seviyesine indi ama son iki gündür bu seviyenin altına inmedi ve dün 9193 ... Devamı »

 • 29.02.2024
  09:23

  9400 seviyelerinin üzerinde kalıcı olamayan BIST, çareyi teknik bir düzeltme yaparak güçlenmekte bulacak diye düşünüyorum! Zaten böyle olmasının çok daha sağlıklı olacağını, olası bir düzeltme halinde yeni çok sayıda teknik öng... Devamı »

 • 28.02.2024
  09:11

  Dünkü satışlarda hemen ne oluyor, bir şeyler kötüleşiyor mu, sorun ne diye gerekçe aramaya gerek yok! Sonuçta uzun zamandır uyarıyorum; endeksin daha güçlenmesi için teknik bir düzeltme yapması çok sağlıklı olur ve her an bu düzel... Devamı »

 • 27.02.2024
  09:39

  BIST 6ncı gündür 9400 direncini zorluyor ama kırıp yoluna devam edemedi. Bu durum yakında teknik netleşir. Bir-iki güne kıramazsa realizayson riski artıp, kısa bir düzeltme görme riskimiz artar. 5 ve 8 günlük ağırlıklı ortalamalar açılış öncesi sırası i... Devamı »

 • 26.02.2024
  09:20

  28 Şubat Halkbank Temyiz Duruşması Görülecek. Bir karar çıkar mı bilemiyorum. Ama Eğer Halkbank ABD'de yargılanamaz kararı çıkacak olursa, BIST için çok ciddi bir alım etkisi yaratabilir. Tabii tersi, yani yargılamanın yapılabileceği kararı ise, son gün... Devamı »