Hakkımda

  •  A 
             Merhaba!
             Ben Aydın Eroğlu,
             1966 doğumluyum. 1987 Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunuyum.
1989 yılında yatırımcı olarak başladığım borsa hayatımda 1992 yılından 2009 Mart ayına kadar; Tektaş Menkul Değerler, Tat Bank, Tat Menkul'de İMKB'de broker olarak çalışmaya başlayıp, yatırım uzmanlıgı, borsa işlemler müdürlüğü ve son 11 yıl da Global Menkul Değerler bünyesinde, İstanbul Nuruosmaniye Şubesi Müdürü, Şube Koordinatörlüğü Müdürü ve 2004 yılından itibaren de İzmir Şubesi Müdürü olarak çalıştım. 2009 Mart ayında profesyonel çalışmayı kendi arzumla bıraktım.
2004 yılında iki küçük kızımızla daha çok ilgilenebilmek için, kariyer planlarından vazgeçip, 1983 yılından beri yaşadığımız İstanbul'dan ayrılıp İzmir'e yerleştik. Bu güzel şehre gelmek ile de çok doğru yaptığımızı söyleyebilirim!

Yıllardır hobi olarak teknik analiz yaparım. Çalıştığım kurumlarda da zaman zaman bu yönümü strateji ve teknik analiz önerilerimle kullandım. Gerektiği zamanlarda strateji yazıları yazmak da, en büyük uğraş ve keyiflerimin başında gelir. Özellikle kriz zamanlarında yazı yazmayı ve çözüm önermeyi çok severim. Düşüncelerimi izi kalması için daima yazıya dökerim. 1994 yılından beri zaman zaman bazı ekonomi gazeteleri ve dergilerinde bu tip yazılarım yayınlanmıştır.

İşte bu siteyi de yapmaktaki amacım; "Borsada hangi hisseyi alayım, ne zaman satayım, Türkiye ve dünyada piyasaları etkileyebilecek her türlü gelişmeye karşı doğru strateji ne olmalı?" sorusunun cevabını arayan yatırımcılara cevap olabilmek, tamamen objektif olarak teknik analize dayalı öngörülerimi ve de bazı konularda yazılmasını düşündüğüm görüşlerimi paylaşmaktır.

Umarım faydam olur.

Mevcut Lisanslarım;

  • SPK Düzey 1
  • SPK Düzey 2
  • SPK Düzey 3 (İleri Düzey)
  • SPK Konut Değerleme
  • SPK Türev Araçlar
AydınEroğlu
Stratejist
Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter;@aydineroglu_