Soru - Cevap

Lütfen alış sebebinin ne olduğunu bilmediğimiz, elinizde bulunan hisseler için sorular iletmeyiniz. Bu tarz sorular cevap bulmayacaktır. Bizim önerilerimizdeki hisseler ve genel konularla ilgili sorularınıza açığız.

Sorunuzu göndermek için aşağıdaki formu doldurunuz.
0 / 500

Sitenin tüm verileri Gold(ücretli) üyeler haricinde 20 gün gecikmelidir. Siteyi güncel görebilmek için öncelikle ücretsiz üye olmanız, sonrasında Gold(ücretli) üyelik işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Siteyi incelemek ve ücretsiz üye olmak için tıklayınız.

  •  A 

Sorular ve Cevaplar

SÜ*** AY*** 13.02.2021 20:11
Konu / Hisse Kodu: Devam
Pek alım veya satan ben göremedim abi. Sen mesela destek dirençte te bollinger destek dirençleri çok önemsiyorsun. Tüyo ver abiiiii, lütfen nnnnnn.Hiç sevmediğin yerden sordum biliyorum özür dilerim:))
Cevap 14.02.2021 01:05

Umarım en kısa zamanda tecrübe ede ede öğrenirsiniz. 

Sonuçta tüm teknik analiz yapanlar aynı grafiğe bakarlar. Ama hepsi farklı şeyi görüp konuşabilirler. Bazıları düşüş, bazıları yükseliş yönlü konuşur. Hiç bir grafikte bu dediğimiz çanak, obo, flama gibi formasyonlar ben buradayım demez. Sizlerin görmesi gerekir. Bollinger gibi çok sayıda indikatör de vardır. Ama her biri her hisseye uymaz. Bollingerin yorumu görüntüsüne göre de değişir. Bunun eğitimini bire bir grafikte anlatmak gerekir. Ayrıca ben çok fazla sayıda tekniğe bakarak öngörü yaparım. Ama her birini yazmak mümkün olmadığı için, aralarında bir ya da bir kaçına açıklamada yer veriyorum.

Ama maalesef teknik analiz eğitimi vermiyorum. Tüyo hele hiç vermiyorum biliyorsunuz :)

Ah ah ah, tabi ki her biriniz teknik analiz öğrenebilirsiniz. Hiç birimiz doğuştan öğrenmiş doğmadık sonuçta. Sonradan okuyarak, eğitim alarak öğrendik. Ama tekrar ediyorum, bu konuda kitap yazanlar bile farklı konuşabiliyorlar. Benim açıklamalarına yazdıklarıma bakıp, grafikelrde uygulayıp görmeye çalışın. Bir süre sonra gözünüz aradığınızı bulmaya başlayacaktır.

İyi geceler


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SÜ*** AY*** 13.02.2021 20:08
Konu / Hisse Kodu: Bollinger ve stochastic
Abi hafta sonu sakin dir diye sorayım dedim. Birebir ders aldım. Bir ay sürdü. Şimdi başka hocadan da birebir ders alıyorum. Bu iki indikatorü sen çok kullanıyorsun ,ama belliki sen biraz daha derin bakıyorsun bu indikatorlere. Biliyorum ders vermiyorsun ama ben de senin gibi özellikle stochastic e bakarak al veya sat diyebilmem için senden tüyo istiyorummmm abi....(üçgen,flama,trend, herkez anlatıyor)her hisse de ayrı şeylere bakıyorsun bunuda biliyorum. Ama stochastic ve bollingere göre pek
Cevap 14.02.2021 00:54

soru bitmemiş...



    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

NU*** Çİ*** 13.02.2021 14:12
Konu / Hisse Kodu: Alıš
Merhabalar hocam birşey soracam 12 veri geliyor hangisini alacamızı şaşırıyorum nasıl alacam hangisini Alaçam bilmiyorum bana Bir tavsiye de bulunurmusunuz
Cevap 14.02.2021 00:39

Öncelikle siteyi tanı kısmında aslında Destek-Direnç Tablosu nedir, Al/sat tablosu nedit izah ediliyor. Siz Destek-Direnç Tablosu paylaşımları nedeniyle şaşırıyorsunuz. O tabloda teknik hareketlenme ihtimali olan, ama tam emin olamadığım ya da piyasa beklentilerim nedeniyle öngörü vermeye cesaret edemediğim hisselerin paylaşımları var. Sizler hareketlenmelerine göre değerlendirebilirsiniz diye paylaşıyorum. Yani Destek-Direnç Paylaşımlarının hiç birisi alım öngörüsü değildir. Sanırım henüz bu farkı ayıramamışsınız. 

Siteden bakarsanız Al/sat denen tablodakiler öngörü tablosudur. Ki, onların da fiyatları zaten bellidir. Pazartesi öğleye doğru bana mesaj atarsanız size bir kez de telefonla izah edeyim. Aklınızda netlik olsun.

İyi geceler


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

BU*** TA*** 13.02.2021 13:21
Konu / Hisse Kodu: Dusunceniz
Hocam bir hata yaptım ve şu an kararsizim. Ocak sonundaki düşüşte sizin tavsiyenize uyup kar ile yarı skbnk hissesi satışı yapmistim, sonra ertesi gün 1.40 seviyelerinden sattıklarını yerine koydum ve maliyet bayagi dustu, ancak bu hafta sanirim hata yaptım skbnk a ekleme yaptım, simdi dusus beklentisine paralel benim bu hisseden çıkıp sizin dun düşüşte önerdiğiniz hisselerden mi tercih etmeliyim yoksa beklemek.daha mi doğru olur? Cok kararsiz kaldım. Tessekkir ederim
Cevap 14.02.2021 00:34

Biliyorsunuz ki, bu şekilde sizlerin almanız gereken kararlara müdahil olmam. Umarım doğru kararı verirsiniz. 



    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

ŞE*** KA*** 12.02.2021 20:24
Konu / Hisse Kodu: Bedelli sermaye artışı
Hocam, İyi akşamlar
Destek direnç tablosunda 05.02.2021 tarihinde paylaşmış olduğunuz CELHA hissesinde bugün aşağı yönlü sert bir hareket yaşandı. Söz konusu agresif hareketin bugün saat 15:58'da gelen KAP haberindeki bedelli sermaye artışını önceden haber alan yatırımcıların satışı olduğunu tahmin ediyorum. Yeni yazılan programda paylaştığınız öngörülerde alım öncesi bedelli veya bedelsiz sermaye artışı olacak hisseleri belirten bir uyarı olabilir mi? Yoksa KAP'tan takip etme işi bizim mi :)
Cevap 14.02.2021 00:29

Maalesef sizlerin takip etmeniz gerekir.

Son dönem bedelli kararlarında bile hisseleri alıyorlardı. Celha da bu habere vermişler demek. Fark etmemiştim.



    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

NU*** AK*** 12.02.2021 19:22
Konu / Hisse Kodu: PETUN
Hocam daha önce öngörüsünü verdiğniz petun hissesinin beklentisi devam ediyormu.Borsa yüzde dört düşüş yapmadan önce 29 30 öngörünüzü bir aylık vadede koruyormusunuz.daha sonra bunu 25 26 olarak revize etmiştiniz.görüşünüz nedir.tşk ederim.
Cevap 14.02.2021 00:24

2010'dan beri hiç petun öngörüsü vermedim. Destek-Direnç paylaşımları ile karıştırıyorsunuz. Onlar iki yönlüdür. Destekler kırılırsa alt desteklere inme riski vardır. Dirençler kırılırsa üst dirençlere gitme ihtimali.

Devamlı uyarıyorum, Destek-Direnç Tablosu için. Siteyi Tanı kısmındaki sitenin izahını tüm üyelerimizin çok dikkatli okumasında yarar var.

İyi geceler.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

BA*** ÖZ*** 12.02.2021 17:46
Konu / Hisse Kodu: SOKM
Hocam SOKM maliyet 14.280 elimde kaldı, tavsiyeniz varmı.
Cevap 12.02.2021 17:53

Destek-Direnç verine göre aldıklarınızı destekler kırılınca geri vermeyi göze alarak işlem yapmak dorusudur. Hep uyarıyorum o tabloyu sadece dirençler kırarsa almak için takip etmeyin. Destekler kırılırsa da düşebileceğini bilin.

Şanssızlık zincir marketler yasasına denk geldi. Muhtemelen ilk gelen satışlar da, bu konuyu öğrenmiş olanlardan gelmiş olabilir.

Tekniklerini paylaşayım siz karar verin.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

YA*** YI*** 12.02.2021 14:33
Konu / Hisse Kodu: PARSN
Kıymetli hocam PARSN öngörünüzü hala kapatmadığınıza göre, muhtemel bir revize direnç ekleyeceğinizi düşündüm. Yanılıyor olabilirmiyim?
Cevap 12.02.2021 14:42

Revizeyi yapmıştım zaten. Sanırım gözünüzden kapmış olabilir mi? Revize öngörüm 40.00 olduğu için açık duruyor. Dün 18:47'te revize yapmıştım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

AD*** ÖZ*** 12.02.2021 14:26
Konu / Hisse Kodu: Viop
Aydın bey selamlar.

Öncelikle geçmiş olsun.

Viop alakalı bir sorum olacak

Şuan itibari ile Ereğli'nin 2 ay kontratı 15.32 3 ay kontratı 13.89

Spot fiyat 15.23 ileri vadenin spot fiyattan düşük olması normal mi ?

Ereğliyi şuan alsak mart ayına 10 gün kalmış bu fiyata inmesi mümkün gözükmüyor
Yüzde 10 na yakın fark var mantık lımı sizce
Cevap 12.02.2021 14:54

Öncelikle sorularınıza cevap olacak eksik bilgileri vereyim.

Şubat, mart ve nisan vadeler var. Hisse martta 1.85 TL brüt temettü vereceğini açıkladı. Şubat vadeliler temettüden etkilenmeyecek. Ama mart ve nisan temettü nedeniyle sonra düşecek. Bunu fiyatlıyorlar. 

Ayrıca mart vade demek mart sonu demektir.

Umarım izah edebilmişimdir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

ME*** EM*** KU*** 12.02.2021 10:42
Konu / Hisse Kodu: Genel
Yabancılar paralarını yüksek kurdan Tl çevirip hisse alınca yükseliyor,satınca da borsa düşüyor.
Kârını düşük kurdan Dolara çeviriyor ve Dolar yükseliyor,kısır bir döngü gibi.
Borsaya da yönü hala yabancılar veriyor.
Aydın bey,bu dar alandaki paslaşmada, bize gol atmamız ve defansa çekilmemiz için Teknik direktör olarak,yerinde ve zamanında verdiğiniz taktikler için, çok teşekkür ederiz.
Kfein için de teşekkürler,düşünce alıyorum yükselince satıyorum işte bütün mesele bu.
Saygılarımla.
Cevap 12.02.2021 11:36

:)) ne güzel ozaman. Rica ederim kazancınız bol olsun.



    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_