İletişim

Mesajınızı göndermek için aşağıdaki formu doldurunuz.
0 / 500

Sitenin tüm verileri Gold(ücretli) üyeler haricinde 20 gün gecikmelidir. Siteyi güncel görebilmek için öncelikle ücretsiz üye olmanız, sonrasında Gold(ücretli) üyelik işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Siteyi incelemek ve ücretsiz üye olmak için tıklayınız.

  •  A 

İletişim Mesajları

AL*** OS*** DU*** 31.01.2019 14:11
Aydın hocam merhaba. İşyatırım ile çalışıyorum. TSKB 0,87 TL.gördü ama benim talimatım gerçekleşmedi. Bu konuda ne yapmam gerekiyor.
Cevap 31.01.2019 14:52

Şimdi şöyle, siz 0.87'ye ne zaman yazdırdınız? 0.87'den 2.204.021 adet işlem olmuş. Eğer siz bu kadar adet sonrasında yazdırdı iseniz öncekiler gider sizinki gitmemiş olabilir. 

Bence öyle olmuştur. Yok ama gecen ya da sabah erkenden yazdırdıysanız o zaman neden gitmedi diye sorun. Ya da satış fiyatı yazdırdıktan sonra alışa geldiyse(tskb de bugün öyle bir durum olmadı diye hatırlıyorum) o zaman neden gitmedi diye sorabilirsiniz.

Olur böyle durumlar. Bence normal bir durum. Sizin emriniz geridedir. şu an 0.87'de 7.8 Milyon adet satıcı bekliyor. Yani hissenin kademelerinde çok ciddi adetler oluyor.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

MU*** ÇE*** 30.01.2019 15:43
hup masa üstünde açık fakat daha önceleri yeni veri gelince sag altta uyarı geliyordu şimdi böyle bir uyarı gelmiyor
Cevap 31.01.2019 10:59

Benim masa üstünde internet explorer ile HUP açtığım zaman uyarılar ekranın üstüne gelmeye devam ediyor.

Arkadaşlar, HUP konusunda sunucu değişimi nedeniyle yaşadığımız sorunu çözmeye çalışıyoruz. Arkadaşlar HUP için yeni uygulama yazıyorlar. Öncesinde sadece android telefonlarda HUP çalışıyordu. Şimdi Android, ios, laptop, ipad hepsinde rahatlıkla çalışacak uygulama yazdırıyorum. Umarım en kısa zamanda bu konuyu bitirir HUP özelliğimizin rahatlığına bir an önce kavuşuruz.

Bu aksama nedeni ile hepinizden özür dilerim. Lakin benim hakim olduğum bir alan değil bu konular. Sunucu değişimi hiç bir sorun yaratmaz demişlerdi. Ama maalesef gördüğünüz gibi sorun yaşadık ve iki aydır da çözemediler. Bilseydim sunucu değişimi yapmazdım. Şimdi sırf bu sorunu kökten çözmek ve ios'lar için de HUP özelliğini aktif edebilmek için yeni uygulamalar yazdırmak zorunda kaldım ki, beklenmedik maliyetler bunlar.

Dün öğleden sonra 2-3 saat boyunca uzaktan erişimle HUP konusu için çalıştık. İnsanın piyasa konsantresi de bozuluyor. Onunla uğraşırken, piyasayı takip edemiyorsun. 

Biraz daha anlayış gösterin lütfen, yakında yeni bir HUP ile tüm sorunları aşacağız.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

MU*** ÇE*** 30.01.2019 15:25
HOCAM YENİ DUYURULARINI GÖRMEK İÇİN ANCAK HUP BAKMAM GEREKİYOR HUP AÇIKKEN BİLE HUP ÜZERİNE TUKLAMADAN VERİLERİ GÖREMİYORUM
Cevap 30.01.2019 15:36

Arkadaşlar zaten veri yok. Sadece hup özelliğini test için çalışma yapıyoruz tüm veri çalışma var lafı zaten merak etmeyin. HUP telefonda mı , laptopta mı açık peki?    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

Sİ*** AL*** 23.01.2019 11:48
PRKME 13.12.2018 tarihli öngörünüz gerçekleşti Aydın Bey.
BRYAT öngörünüzden sonra satış noktasına XX.X2 kuruş kalmış ve öngörünüzü kapatmamışınız. Şahsen bunun gerçekleştiğini varsayarım ben. Bence bu yaklaşımınızı değiştirmeniz gerekir.
Cevap 23.01.2019 12:13

Prkme'de öngörü hedefini 2.61 olarak revize ettiğim için henüz o fiyat görülmedi.

Bryat konusunda haklısınız ama sonradan gördüm. Eğer o anda görüp de kapatmış olsaydım olabilirdi. Sonradan gevşemiş haliyle kapatmak ne denli doğru olur bilemedim. Benzer şekilde çok sayıda öngörü örneğim var aslında. Ama dediğim gibi yer alan rakamın altında kapatmak çok doğru olmaz sanki. 

Uyarı ve düşünceniz için teşekkürler yine de. En azından sizler o şekilde kendi kararlarınızda uygularsınız.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SE*** ŞA*** 23.01.2019 11:03
Günaydın. Aksa saydığınız İskit alı hisseler içinde yok mu? Yoksa unuttunuz mu? Petkm yeni açılan rafinerisi etkisi bu bilançoya yansır mı? Yoksa ilk çeyrekten itibaren mi? Teşekkürler
Cevap 23.01.2019 11:44

Günaydın.

Son bilançosuna göre iskontolu olanları listeledim. O nedenle yok. Petkm listede etkisi de görülmeye başlayabilir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SE*** ŞA*** 22.01.2019 11:28
Günaydın. Siz Fenerbahçeliydiniz yanlış hatırlamıyorsam. Üstat sizinde şampiyon olmanıza az kaldı gibi. Bu sene düşerseniz gelecek yıl artık 1.ligde kesin şampiyon olursunuz. ::)). Beklenti yazınız da ben de modaya uyarım derken ne demek istediğinizi ben anlayamadım. Teşekkürler
Cevap 22.01.2019 13:18

Modaya uymak lafını, kar realizesi olsun diye sıse vs gibi karlı öngörülerde aşağı yönlü revize yaparak öngörüleri kapatabilirim manasında kullandım. Ama piyasadaki satışlar çok korku sebebi gibi görünmediği için, bunu şimdilik yapmadım. Yapar mıyım gidiş gösterecek.

FB konusuna gelince! Türk halkı mağduru sever derler. Aşkolsun sizde bunu göremedim :) Zaten yeterince mağduriyet yaşıyoruz bir de siz vurmasaydınız:) Ama dediğiniz gibi PTT liginde şampiyonluğumuz kesin olur.

Şaka bir yana FB'nin düşme ihtimalini hiç düşünmüyorum. Çünkü bu konu yayın gelir bedellerini bile etkileyecek çok farklı hesapların yapılacağı bir konu. Ama ortalardan daha yukarıda yer almamızı da zor görüyorum. Bu sene bizim için kayıp bir yıl. Maalesef Alexli, R.Carlos'lu takıma yaşatılan süreç Türkiye'de başka bir takımın başına gelseydi sanırım o takım ayakta kalamazdı.

Bu konu çok derin ve çok şey söyleyebileceğim bir konu. Ama bunu yapmak istemiyorum. FB elbet bu durumdan çıkar. Ne yapalım biz de bu sene basket odaklı mutlu oluruz.

Türkiye benim İstanbul yıllarımın sonunda inşa edilmiş bir semtin taraftarı bile olmayan takımını şampiyon yapmak istiyorsa yapsın bakalım bunun ne faydasını göreceğiz hepimiz öğrenmiş olalım. Başakşehir çok iyi bir kadro ve hakikaten güzel futbol oynayarak bu yerde. Ama bu şekilde geçmişi çok yeni olan bir semtin adına kurulan kaç tane takım bu denli finansal güç ve destek bulurdu sizce? Umarım bu destek her zaman olur. Yoksa taraftar gelirinden yoksun olarak bu finansal destekler her zaman olur mu göreceğiz. Tabii şampiyonluk gelir de sonra Ruslar, Katar'lılar gibi farklı bir ülke zenginine satılırsa onu bilemem.

Ama Tükiye'de futbol klüplerinin genelinde durum benzer. Yönetimlerin borçlar üzerinde sorumluluğu olmalı. Yoksa otomatik ibralaşma ile gidildiği müddetçe batak büyür. Bu nedenle de uzun süredir futbol hisselerinden uzak durduğumu biliyorsunuz.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

Sİ*** AL*** 17.01.2019 16:38
Hocam ben bu GLYHO'yu yere göre sığdıramıyorum. 3,40'a sabahtan satış yazdım. Burayı da kırıp sattığıma pişman edecekmiş gibi duruyor :) :)
Cevap 17.01.2019 17:17

Para kazandıran hisseler kazandırırken öyle görünür insana:)

3.40 çok önemli bir direnç teknik olarak. Kırarsa 3.64 - 3.73 gibi bir atak daha yaşayabilir. Ama kıramazsa 3.24 ve 3.19'a geri de gelebilir.

Benim tam 16 yıl aldığı hissenin maliyetine gelemediği için söylenen arkadaşım vardı! Ama artık glyho liman işletmeciliği ve londra borsasında halka açılması sonrası çok farklı boyuta geçti. Ama benim hep çekindiğim hisselerden birisi olmuştur. En iyi zamanlarda kötü trend izleyebiliyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

Sİ*** AL*** 17.01.2019 15:43
Aydın Bey, bankalara kar satışı gelirse diğer kağıtlar da düşer mi sizce? Teşekkürler.
Cevap 17.01.2019 16:07

Kesin cevap yok yine. Evet düşebilir. Ama bu sadece bir kar satısı ise ve yeniden alacaklarsa o zaman bankalar düşerken diğer hisseler çıkışa da başlayabilir. Burada önemli olan bankalardaki yükseliş Türkiye'ye yeniden girişler başlıyor, banka ve BİST ucuz diye mi, yoksa geçici bir spekülatif dalgadan mı? Eğer son dediğim nedenle ise, o zaman bankara vermeye başladıklarında istisna bir kaç hisse hariç diğer hisseler de yükselemeden yine satış yerler.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

ER*** GE*** 15.01.2019 04:01
Merhaba Aydın bey ne olacak küçük yatırımcının hali,bence SPK Trump a spekülatif açıklamalarından dolayı ceza vermeli :) galiba oda bizim borsanın çok ucuz olduğunun farkında alttan alabilmek için sabah ayrı akşam ayrı açıklamalar yapıyor:)
Cevap 15.01.2019 08:28

Günaydın :)

Yani gerçekten böyle kötü bir dönem olabilir mi. Trump gerçekten ekonomisini mahvederiz dediyse bu durum çok vahim sonuçlar verebilecek bir açıklamadır. Doğal olarak içinde bulunduğumuz şartlar da malum iken korkudan yaşanan düşüşte yeni öngörü fırsatlarını kullanamıyoruz. Ama fırsat düşen fiyatlar sonradan dün olduğu gibi yükselirse fırsat olur. Düşüş açıklamaların devamı ile daha da hızlansaydı dünkü fiyatlara fırsat diyemezdik.

Hakikaten ne yapacağımızı şaşırdım. Tam rezillik. Twitlerle ülke ilişkilerini, yatırımcı kararlarını belirleyen algıları yönetiyorlar. Bilmemiz gereken borsa ve fiyatlar düşük fiyatlanıyor. Ama gelişmelere göre düşük fiyatların altı da olabilir diye bilmemiz gereken bir dönemdeyiz. 

Bu kadar uzun bir süre seyirci kaldığım nadir zamanlar vardır. Ama bankaları ucuz görürken bir bakıyorsunuz bankalara bir çok finansal yükler geliyor. Kamular düşerken özeller çıkarak ayrışma yaşanıyor. Kurların düşüp-çıkması şirketlerin beklentilerini değiştirebiliyor. Tüm bu işlerin uzaması, büyüme oranlarını olumsuz etkiliyor. Böyle olunca da işler cirolar tümden etkilenebiliyor. 

Umarım bu süreç çok kısa sürede biter de önümüzü görürüz. Ama henüz daha seçim belirsizliği olduğu için, seçimler bitene dek benzer stresler sürecek gibi duruyor. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

Sİ*** AL*** 14.01.2019 17:32
Aydın Bey, çok enteresan bi şekilde yabancılar ve yatırım finans tarafından alımlar var. Küçük yatırımcılardan malını kaptırmış gibi sanki.
Cevap 14.01.2019 18:03

Çok kötü bir süreçten geçiyoruz. Dünyanın en güçlü ve etkin devletinin başkanı tüm dünyayı ve bizi attığı twitlerle etkileyebiliyor. 

Küçük yatırımcıların hisselerini kaptırmalarına gelince, akbnk, garan gibi bazı hisseler dışında genelde bir fiyat artışı yok. O nedenle tam sizin gibi düşünmüyorum henüz. Mevcut fiyatları hisselerin bir kaç ay önceki fiyatlarından hala düşük. Bir kaç hisseyi dikkata almak doğru olmaz. Ama bu twitler ya da seçim ve sonrası spekülatif yorumlar olmasa ben genelde dediğiniz gibi hareketlerin yaşanmasını bekliyordum. Ama bir türlü bu beklentim devreye girmiyor. Hep ortamın gerilmesi için bir sebep çıkıyor.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_