İletişim

Mesajınızı göndermek için aşağıdaki formu doldurunuz.
0 / 500

Sitenin tüm verileri Gold(ücretli) üyeler haricinde 20 gün gecikmelidir. Siteyi güncel görebilmek için öncelikle ücretsiz üye olmanız, sonrasında Gold(ücretli) üyelik işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Siteyi incelemek ve ücretsiz üye olmak için tıklayınız.

  •  A 

İletişim Mesajları

CE*** OR*** 29.05.2018 10:25
hocam Dgate son öngörünüz 4.82 mi? yoksa bir yanlışlıkmı var?
Cevap 29.05.2018 11:22

Yanlışlık yok. Siz 5,22 olarak hatırlıyorsunuz değil mi? 

Bugün 40 Krş brüt temettü verdi. O uyarlamayı yaptım. Duyuru panelinde, HUP mesajları içinde ve öngörünün açıklama detaylarının içinde bu bilgi yer alıyor. Sanırım gözden kaçırdınız!


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

TU*** ÖZ*** 29.05.2018 09:30
Günaydın.
DGATE te 0.40 krş düşülmesi gerekiyor hocam.
Saygılar.
Cevap 29.05.2018 09:32

Bu uyarlamayı yapmıştım. Sanırım fark etmediniz! 

HUP penceresini açık tutarsanız, sitede yapılan tüm güncellemelerin mesajlarını alır ve hiç bir paylaşımı kaçırmamış olursunuz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SE*** KI*** 25.05.2018 11:06
Sensiz borsanın çıkışında uyku girmez gözlerime.Bu düşüşler portföyümü eritse de , vazgeçmem senden sağlayacağın getirilerden.Bilirim günler yeniden doğacak alışlar gelince yüreğim heyecanlanacak.Bilirim her şey yeniden yaşanacak.20 li fiyatlara gidince gözlerim dolacak. Yürürüm düşüşün üstüne salarım nakitlerimi görürüm tane tane satanları DÖN NETAŞIM dön çaresiz portföyüm düşüş böyle uzun sürmez ki DÖN DÖN NETAŞIM çıkışa hasretim...
Cevap 25.05.2018 11:12

Borsa insanı ne hallere getiriyor demek :)) Sizi de şair ve şarkıcı yapıyor :)    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

Sİ*** AL*** 25.05.2018 10:35
Merhaba Aydın Bey, bu söylentileri yayanlar da Allah bilir FETÖ'dür. Ya da büyük işlem yapan zengin göbekli adamlar.
Cevap 25.05.2018 10:44

Eğer öyle ise nasılsa yarattıkları etki düzelir. Yeterki erken öğrenmiş olanlar olmasın!


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

ER*** GÜ*** 25.05.2018 01:00
merhabalar,
Malum hergün enaz yüzde 3 zarar yazmaktan bir hal olduk. Portföy yüzde elli eridi. Kafayı yememek için ekrana bakmamaya çalışıyorum. İlerleyen zamanlarda Umut görmek istiyorum.
Bu gidişat hepimizi sirkeledi Sizin öngörüleriniz ışığında ilerliyorum.
Sizin öngördüğünüz hisselerle yüzde 50 zarardaysam kendim tercih etseydim yüzde 70 zarar yazardım.
Beklemeye devam ediyoruz. Bu zararla satmak olmaz. Herşeyin daha güzel olduğu günleri görmek nasip olur inşallah.
Bizi mesajsiz birakmayın.
Cevap 25.05.2018 09:56

Bugünkü yazımda bu konuya değindim. 

Merak etmeyin bu kayıplar telafi edilecek. Ama öncesinde bu düşüşlere neden olan süresin tamamlanması lazım. O süreci de seçimlerle ilgili görüyorum. Önemli olan kesinlikle kredisiz olun. Eğer kredi kullanmazsanız, yaşanan ve yaşayacağınız kayıplar geçici değer kayıpları olarak kalır. Sonrasında bu kayıplar göreceksiniz ki talafi olacaktır.

Bu günlerde borsa dışında ihmal ettiğiniz işlerinize hobilerinize öncelik veriniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

ME*** EM*** KU*** 24.05.2018 14:00
Aydın Bey,Uzun bir aradan sonra D.Bakırdan Selamlar,sevgiler.
Umarım ailecek iyisinizdir.
Şimdilik üç aylık gold üyeliğim için gerekli girişimlerde bulundum(Bilgilerimi yeniledim ve üç aylık üyelik için 170 Tl eft yaptım)
Ülkemizin ve Milletimizin bu günlerdeki zor sürecinde, Allah yar ve yardımcımız olsun.
İnşallah birlik ve beraberlik ile,her açıdan en az zararla atlatırız.
Saygılarımla,
Emin Kurt
Cevap 24.05.2018 14:54

Hepimizin temennisi de bu zaten. Aramıza yeniden hoş geldiniz.

Hayırlı olsun.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SE*** ŞA*** 23.05.2018 12:06
Bende size döviz açığı ve fazlası olan şirketlerin linkini atarım. ::)). http://m.borsagundem.com/yazarlar/borsada-dusus-dolarda-yukselis-surer-mi-yazisi/1295569
Kafam o kadar karışık ki. Elimdeki türk parası ne olacak karar veremiyorum. Hisse alsak ne alacam inanın o konudada kafam karışık. Yada ne zaman alınsa daha doğru olur.
Cevap 23.05.2018 13:57

Kusura bakmayın soruyu az önce okudum ve ben de aynı yeri yazmıştım. Siz daha önce zaten görmüşsünüz.

İşte bu seçim işi çok zordur. Sağlamlık açısından dövizi bol olanın riski yoktur diye düşünebilirsiniz. Ama piyasa döndüğü zaman dövizde geri gelmeye başlar. Bu nedenle genelde çok düşenler çok çıkabiliyorlar. Sağlam bilançolu görülenler ise ilk anda çok düşenlerle parite yapılabiliyor. Sonra yeniden tercih sebebi olabiliyorlar.

Kendinizi şöyle düşüşünün elinizde eregl olsaydı. üç ay evvel diğer hisseleri satıp almışsınız. Eregl yerini korumuş ve hatta karda. Ama sattıklarınız yarı yarıya. Ne düşünürseniz, genelde diğer yatırımcılar da benzerini düşünebilirler. 

Çok düşenler düştüğü yere hemen gelemez belki ama düşüşlerinin yarısını çok hızlı geri alabilirler.

Karar sizin umarım doğrusunu bulursunuz.     Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SE*** ŞA*** 23.05.2018 11:56
Slm. Kolay gelsin. Benim anladığım şu. Döviz ve altın treni kaçmıştır. Piyasalar sakinleşince doğru hissede olanlar için paranızın hiç değilse değerini koruma şansınız var. Hisseleri satarsak hızlı bir geri dönüşte Onuda kaçırabiliriz. O zaman Türk parasında bekleyenler bile şuan doğru hisseyi alırsa, dövizdeki artışa bağlı değer kaybını telafi edebilir. Döviz geliri olan şirketleri yakın zamanda bi yerde gördüm bulamıyorum. Sizde varsa yayınlayanilirmisiniz. Yada biyerde gördüyseniz paylaşırmıs
Cevap 23.05.2018 13:51

Evet tam dediğinizi söylüyorum. Sonuçta BİST yeniden eski 5 Cent şimdiki 50.000$ karşılığını işler düzelince iyi piyasalarda görecektir. 1994 ve 2001'de de çok büyük kur sıçramaları inanılmaz faiz krizleri yaşandı. Sonra kur ve faizde zirve bulununca onlar geri dönerken, borsalara yükleniyorlar. Ama tabii dolardaki zirve neresi bu da önemli. Çünkü o ana kadar BİST ve hisseler belki fazla düşmese de, sert çıkışları başlamayacaktır. Ben yüksek seviyeler için seçim sonuçlarını önemli görüyorum. Ama öncesinde bu şekilde sert yükselişler zirveyi daha önce de görmemize neden olabilir. 

Böyle ortamlarda zirve nerede oluşur bunu anlarız? Çok sert faiz kararları alınır ya da çok ciddi bir döviz girişi haberi gerçekleşir. İstikrara yönelik bir takım zincirleme gelişmeler başlar. 

Döviz pozisyonu ve açığı olan şirketleri bugün borsagündem sitesinin haberleri içinde paylaşmışlar orada görebilirsiniz. Ama bilgi doğru mudur bilemem!


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SE*** KI*** 23.05.2018 01:30
Borsa yatırımı buna derler seçmelisin bir hisseyi. Yok şöyle yok böyle olacak derken harcarsın zamanını .Yeni hisse yanıltır, çoğu zaman bıktırır ! Aldığın sattığını aratır.Borsa buna derler sabretmelisin ! ( Havayollarını satıp emlak konutu almama ithafen ) Şartlar beste yaptırmaya başladı. Kenan Doğuluya 93 yılına çocukluğuma selam olsun :)
Cevap 23.05.2018 07:59

:)) günaydın.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

AH*** KO*** 22.05.2018 16:41
Aydın bey soru cevap bölümüne bir yazı yazmaya çalıştım. Burayı görmemişşm. Kusurabakmayın. İsterseniz orada cevaplamayın hatta yayınlamayın bem mail atayım size.
Cevap 22.05.2018 17:48

Yo yo hiç önemli değil. Evet iletişim mesajlarının yeri burasıydı ama daha iyi oldu genelde üyelerimiz soru kısmını daha iyi takip ediyorlar. Herkes tespitlerinizi görsün okusun. Çünkü haklı ve yerinde yorumları ve eleştirileri yapıyorsunuz. Ben de benim cevaplarımı yazdım. Benzer konuları düşünenler tüm açıklıkla görüp okusunlar ve bilsinler gayet iyi. 

Borsadaki konularla ilgili site üzerinden yazmanızı özellikle istiyor ve tercih ediyorum. Çünkü ben bireysel danışmanlık ya da portföy yönetimi yapmıyorum. Bu nedenle iki kişi arasında özel bir paylaşımdan ziyade herkesin yazılanları görmesini çok daha tercih ederim. 

Ayrıca ben de yanlış çıkabilirim. Bu da görülsün herkes her şeyi neden sonuç ilişkileri şeklinde bilsin ve değerlendirsin. Ama bakın ülkeye ve ekonomiye bu gelişmelerin ne denli zarar vereceğini ülkeyi yönetenler göremiyorlar mı sizce? O zaman bunları neden sessizce izliyorlar. Hatta neden daha da ortamı bozabilecek açıklamalar yapıyorlar? İşte böyle davranışlar normal olarak tahmin edilebilecek şeyler değildir. İşte ben de yanlış davranıyorsam, bunların etkisini de bilmenizi isterim. 

Böyle tepkisiz bir şekilde olan bitenin izlenmesi, verilen tepkinin Ben bu kurları kabul etmiyorum demekten öteye geçmemesi anlaşılır değil. Ama piyasa misal Şimşek'in listelerde olmamasını değerlendirirken, çizgimizden uzaklaşanları göstermedik şeklinde bir açıklamanın piyasaları daha da strese sokacağının da bilinmemesi anlaşılır değil. O zaman istenenler piyasanın krize mi girmesi diye bile şüpheye bile düşmüyorum değil!


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_