İletişim

Mesajınızı göndermek için aşağıdaki formu doldurunuz.
0 / 500

Sitenin tüm verileri Gold(ücretli) üyeler haricinde 20 gün gecikmelidir. Siteyi güncel görebilmek için öncelikle ücretsiz üye olmanız, sonrasında Gold(ücretli) üyelik işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Siteyi incelemek ve ücretsiz üye olmak için tıklayınız.

  •  A 

İletişim Mesajları

SE*** ŞA*** 27.03.2019 15:08
Slm. Dünkü sorulara verdiğiniz cevaplar da sanki seçim sonrası dolar ile ilgili düşünceleriniz değişmiş gibi. Yoksa hala aynı yerdemisiniz. Dolar alsak mı kararsız kaldık. Son iki güne girilirken karat vermeye çalışıyorum. Swap faizleri daha da Yüksel iş herhalde.
Cevap 27.03.2019 15:22

Arkadaşlar,

bu görüntü seçimlerden sonra dövizde yükseliş riskini çok güçlendirdi diye düşünüyorum. Sabahki yazımda Dolar ve Euro için verdiğim o anki mevcut seviyelerin kar amaçlı alımlara uygun olduğu görüşümü yazmıştım. 

Karar sizin.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SE*** KI*** 26.03.2019 10:07
Açıkçası ben netaşın döktükten sonra çok iyi fiyatlara gideceğini zte , bilanço seçim, s400 netaşı ilgilendirmediğini pay kapma savaşından küçük yatırımcının elindeki malların bir şekilde toplanıp kağıdın sizin bile telafuz edemediğiniz fiyatlara gittiğinde olumlu hikayesinin yazılmaya başlayacağına düşünüyorum geçenlerde netaş yaklaşık 6-7 yıldır tutan tecrübeli bir abimizle sohbet esnasında netaşın bugünkü fiyatı 40 tl iyi ortamda 70-80 bekliyorum dediği bir konuşma geçti bilginize !
Cevap 26.03.2019 10:53

Hadi inşallah. Sizin de, tecrübeli abinizin de ağzı dualı olsun. Bir an önce görelim o fiyatları:)    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SE*** KI*** 26.03.2019 10:01
12. Aya seçim sonrası girdiğimiz bu düşüş trendi anladığım kadarıyla devam edecek gibi! Biz sizle 2018 Mayıs telefon görüşmemizde 2 sene demiştim şimdi bir çok ekonomist 2020 yılını Türk borsası için iyi olacağını düşünüyor ! Kaldı 12 ayımız bu arada acaba benim hisselerden dökülen oldu mu çok takaslardan göremiyorum ! Siz netaşta özellikle 10-11 fiyatlarda etrafınızda maliyetle bekleyip o fiyatlardan çok dökülecek var diyorsunuz acaba orada mı çözülme başlar çünkü çözülme çok önemli netaşta
Cevap 26.03.2019 10:52

9.00 - 10.00 - 11.60 seviyeleri hiç bir ek haber veya gelişme olmadan görülürse, bu seviyeelrde el değiştirmeler çok olur. Ama özel bir haber vs gelir o zaman fazla el değiştirme olmayabilir.

2 sene demiştiniz. Tebrik ederim. Keşke sizi dinleyip borsadan çıksaymışız. Hele bir de döviz alınsaymış. tadından yenmezdi. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SE*** ŞA*** 25.03.2019 11:03
Slm günaydın. Üstat üstat düzelen hiç bir şey yok. Bu gidiş hiç güzel değil sanki. Dolarla ilgili öngörüler belkide gerçek çıkacak. Borsa yatırımcısı ile altın ve döviz yatırımcısının karları arasında ki makas gittikçe açılır oldu. Sizde valla hala iyimser bakabiliyorsunuz. :) hala düzelecek diyorsunuz bazen size de şaşırıyorum. :) eleştiri anlamında değil. Sendeki bunrahatlık ne diyeceksiniz. Ben büyük bir oranda nakite geçtim. Aksa hariç. Endeks nereye kadar gelebilir. Bunu bilmek mümkün mü
Cevap 25.03.2019 11:21

Ben şimdiye dek tecrübe ettiğim 1990-1994-1998-2001-2013 krizlerine bakarak böyle konuşuyorum. Bu tip krizlerde, önce döviz ve akabinde gr.altın yükseliyor. Sonrasında kriz dip bulduktan sonra ise, bu sefer hisseleri uçuruyorlar. Uçuruyorlar diyorum aynen öyle oluyor çünkü. Hisseleri dolar tekniklerine göre değerliyorlar. Böylece senetler kayıplarını telafi ediyor. Ama tabii bunun zamanlamasını doğru yapıp, önce kur sonra kurdan yüksekten çıkıp düşükten hisselere dönüş yapılabilse, işte o zaman kar inanılmaz yüksek olur ama bunu yakalamak çok zor oluyor. Çünkü ister istemez, destekler kırılınca yaşanacak düşüş boyutu için, yok artık o kadar da düşmez diyorsunuz. Düşünce de iş işten geçmiş oluyor mecburen beklemek zorunda kalıyorsunuz.

Şimdiye dek yaşanan 2013 dışındaki tüm krizlerin sonu IMF oldu. Öyle olunca da, mecburen IMF şartlarını uygulamak zorunda kaldık. Zaten o programa uyunca yabancı fonlar çok hızlı girişler yapıyorlar. Şimdi ise, iktidar IMF ile işimiz olmaz diyor. Bu nedenle de acaba IMF'siz yapılması gerekenleri yapacaklar mı diye korkular uyanıyor. 

Ben yapılması gerekenler çok kolay yapılabilir diye düşünüyorum. Ama bunun için öncelikle ekonomik kadrolarda yerli yabancı fon ve yatırımcıların daha itibar edeceği kadrolar önemli. Şu an ise görüyorsunuz Dolar 2.92 iken dolar alan yanar diyenler, şimdi de 5.40 Dolar seviyesinde elinde dolar olanlar eyvah ne yapacağız bu dolarları diyorlar. Ama Dola 5.84 ü gördü ve şu an 5.66. Yani ekonomi kadrolarına güven olmadığı görülüyor.

Öncelikle bu güvenin bir şekilde oluşması lazım.

Endeks nereye kadar inebilir? Bu soru çok göreceli cevaplar içerir. Çünkü yapılması gerekenleri yapmayıp, üstüne bir de yapılmaması gerekenleri yapmak konusunda ısrar ederseniz, o zaman dibin dibi görülür. Geçici de olsa bu olur. Bu nedenle sorunuzun cevabını bire bir bilmek mümkün değil. Ben ekonomiyi yöneten ya da iktidarın başında olan kişi olsam, o zaman ne yapacağımı, nasıl davranacağımı, hangi kararları alacağımı bileceğim için, yansımalarının ne olacağını bilmem de kolay olurdu. Lakin şu an bu yetkiler ellerinde olanların kararlarını bilmek mümkün değil.

Geçen hafta sıkıntılı bir çok ekonomik veriyi ve olası risklerimizi sıraladım. Bunlar tüm dünyanın kabul ettiği risklerimiz iken, ülke de hiç bir sorun yokmuş gibi davranılınca, güven kaybı derinleşiyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

ME*** AY*** 20.03.2019 00:33
Merhaba Aydın Bey . Bir ''Yarın Aranızda Olmayacağım!'' ( ! ünlemli) başlığı gördüm. Bu konudaki şaka yollu yaklaşımım belli ( belki hatırlarsınız. Sizin belli peryotlarda SEMİNER*GEZİ*KONFERANS vb aktivitelere katılımınızın TOTEMİNDEN bahsetmiştim. Velhasıl siz rahat rahat ildışı işlerinizi halledin gelin. 21,03,2019 da NETAS 'ı 8,97 fiyattan güne başlatacam . O iş bende :-)
Cevap 21.03.2019 08:15

:)) Günaydın.

Vallaha tekniği beni yanıltmıyor doğru yorumluyorsam, hareketin devamı hızlı gelebilir gibi görülüyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

CE*** OR*** 18.03.2019 15:30
Merhaba Hocam
destek direnç tablosunda HALKBANK rakamları yanlış olabilirmi?
Cevap 18.03.2019 15:34

Evet, yanlış olmuş. Dokuz olarak yazmışım tüm kademelerini. Düzelttim şimdi. Uyarınız için çok teşekkür ederim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

OS*** NU*** UL*** 12.03.2019 11:00
Aydın Bey selamlar,
Günlük beklenti yazınızı okurken aklıma geldi. Aslında son zamanlarda tüm ekonominin Trump ın tweet lerine göre hareket ettiğini baz alırsak ta bu döneme Trumpflasyon dönemindeyiz diyebilirmiyiz :))). Yani Gsyh biraz düşerken tweetler in gereksiz yere artmasına da bu ismi koydum :)))).
Cevap 12.03.2019 12:13

:))) Evet bu terim de litaratürde yerini almalı. Hatta önümüzdeki dönem S-400 ve Suriye gündemi ile ilgili olarak Trump'ın tavırları ve yaptırım kararları açısından çok önemli bir dönem olacak.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

HÜ*** YA*** 06.03.2019 16:12
OCAK 2018 Konya öngörülerinizden birini kapattınız diğeri açık durumda neler oluyor hissede bugün yüzde 10 ekside beklemelimiyiz teknik ne diyor hocam.Saygılarımla.
Cevap 06.03.2019 16:24

Merhabalar.

Bilançoda bu hareketi gerektirecek bir kar gelmedi. Ama muhtemelen bedelsiz spekülasyonu ile bu hareketleri yapıyorlar. Görülen hedefli açık öngörüleri kapattım sadece. Çünkü bu hissenin beklentisindeki asıl konu zaten çok yüksek bedelsiz potansiyeli ile bağlantılı.

Teknikte çıkışın yüksekliği gibi düzeltme de yüksek oranlı oldu. Üç günlük hacim 2015'teki hareketli zamanlar gibi yaşandı. 227.50 altına inmeden yeniden yukarı hareketlenir ve dün gördüğü zirveleri kıracak olursa, tüm açık öngörüleri kapattıracak yeni bir atak yaşanabilir gibi bir teknik görünümü var. Ama tekrar ediyorum; 227.50 desteğinin altına gelmemesi lazım. Yoksa sadece manipülatif bir hareket yapmış ve yüksek fiyattan alıcılara hisse satmış olurlar.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SE*** ŞA*** 06.03.2019 14:05
23.01.19 günlük beklenti ve aynı gün benim sorum. Kusura bakmayın bu kalın kafa bazı şeyleri algılamada bazen sorun yaşıyor.
Cevap 06.03.2019 14:21

:) Olur böyle şeyler. Bir çok yorum dinliyorsunuz hergün. İnsan kim ne demiş unatabilir, karıştırabilir. En azından bu hisse için zamanında bu uyarıları yaptığımı bildiğim için ben rahatım. Ama ben de sonuçta çok sayıda hissede beklentilerimde yanıldım. Ya da gecikmeler yaşadık. 

Tabii tüm bu beklentilerin içinde yaşadığımız ani gelişmelerden de etkilendiğini göz ardı etmemek lazım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

SE*** UY*** 21.02.2019 16:13
Aydın Bey Petkim için bilançosunun "düşük çıkma riskini yüksek buluyorum " demişsiniz.Uzun vadeli hisseler içinde olduğu için almıştım.Bu bilanço kısa vadeli beklentiyi mi etkiler yoksa hem kısa hemde uzun vadeli beklentiler bitmiş mi oluyor
Cevap 21.02.2019 16:38

Petkm'in uzun vadede çok daha yüksek karlar yapacağı beklentimde bir değişiklik yok. Bu nedenle kısa vadeli beklenti ve fiyatı etkiler ama sonrasında çok daha iyi fiyatlara doğru yoluna devam eder diye düşünüyorum. 

Böyle durumlarda açık öngörülerde de ilgili hisse varsa daha güçlü bir yatırım desteği olur. Vergi dairesine Dokuz aylık karının az üzerinde bir kar bildirmiş. O nedenle bu durum beğenilmedi sanırım. Ama asıl kar bildirilenden yüksek çıkarsa yukarı, düşük çıkarsa da aşağı yönlü baskı oluşur görüşündeyim.

Ama dediğim gibi uzun vadeli görüşüm yine de değişmez.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_