Yeni Öngörü Uyarıları!

04.11.2021 12:35
 •  A 

Değerli Üyeler,
              Zaman zaman bu hatırlatma ve uyarımı yapıyorum. Yeniden ve özellikle de yeni üyelerimiz için bir kez daha yapmak istedim!

Öncelikle her üyemiz, Giriş kısmının sağında yer alan ''Siteyi Tanı'' kısmını çok dikkatlice okumalı. Orada sitenin izahı yer alıyor. 

Benden yeni öngörü bekleyenleri uyarmak istiyorum şimdi de! Yeni bir öngörüyü sadece al/sat tablosunda beklemeyiniz. Yaptığım fiyat revizeleri, destek-direnç paylaşımlarımda dirençlerini kıran hisseleri de olası yeni öngörüler olarak görebilirsiniz. 

Misal son olarak sahol, vertu, ttkom'da açık öngörülerimde yukarı yönlü revizeler yaptım. Sonrasında hisseler yükseliş yaşadılar. İşte bu revizeler de sizler için ilgili hisselerde birer yeni öngörü demektir.

Aynı şekilde destek-direnç paylaşımlarımda özellikle çanak, fincan-kulp, ikili dip uyarıları ile paylaşımlar yapıyorum. Misal destek-direnç tablosunda sadece pgsus ve thyao filtresi yaparsanız ilgili hisselerin paylaşımları listelenir. Bakın birkaç alt satıra, bu uyarıları göreceksiniz. Hisseler ilgili dirençleri kırınca bunlar da sizler için dikkate alabileceğiniz birer yeni öngörü olabilir. 

Peki ben neden o zaman al/sat tablosunda paylaşmıyorum? Çünkü benim bir de bilançolar yanım var. Bu kadar iyi bilanço düzeltebileceklerini beklemiyorum. Ya da piyasalardan farklı sebeplerle çekindiğimden izlemede kalıyor olabilirim. Ama teknikler ayrı sonuçta. Ben tekniğe göre davranırım diyenleriniz için de bu paylaşımlarımı yapıp, kararı sizlere bırakıyorum.

Kısacası teknik tüm paylaşımlarımı dikkate alınız. Sadece Tekniklerde dirençler kırılınca nasıl hissenin üst sıralı dirençlere gitmesi bekleniyorsa, destekler kırıldığı zaman da, sıralı alt desteklere düşme riski olacağını biliniz.

Nasıl ki, direnç kırıldı diye yukarıdan satmak için alım yapıyorsanız, destek kırılınca da, elinizde ilgili hisse varsa, alttan yerine koymak için satım da yapabilirsiniz. Bunların hepsi birer teknik öngörü olarak görülebilir.

Umarım bu paylaşımlarım hakkı ile değerlendiriliyor ve sizler için faydalı oluyordur. 

Sağlık ve bol kazanç dilerim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_


 • 04.11.2021
  09:08

  Dün FED kararı açıklandı. Beklendiği gibi varlık alımlarında kasım ayının sonunda azaltım başlıyor. Tahvil alımlarında 10, ipoteğe dayalı kağıtlarda 5 Milyar Dolar azaltıma gidecekler. İlk anda 15 Milyar Dolar olarak başlayan aylık azaltım hızı, gelişmelere göre ayarlanabilir dendi.... Devamı »

 • 03.11.2021
  09:16

  Enflasyon Ve FED Günü! Ekim Ayı enflasyon rakamımız 10:00'da belli olacak. % 20 üzerinde bir rakamın gelmesi bekleniyor. Beklendiği gibi yüksek bir enflasyon rakamı çıkmasına rağmen, faiz indirimleri devam edecektir beklentisi kurları yeniden yukarı ite... Devamı »

 • 02.11.2021
  09:35

  ABD FED'den varlık alımlarında azaltım kararı bekleniyor. Ben de birkaç ay öncesinden beri kasım için FED'den varlık alımı azaltımı kararı beklediğimi birçok kez yazdım. Bu beklentimi koruyorum. Sadece tedarik aksamaları şirketlerin üretimlerini engelliyor. Bu ... Devamı »

 • 01.11.2021
  09:15

  Botaş, konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatını sabit tutarak, sanayiye yönelik kullanılan gaz fiyatlarında büyük zam yaptı. Haftaya yine zam haberi ile başladık maalesef. Devamı »

 • 28.10.2021
  09:24

  Borsalar düşer, çıkar. Enflasyon iyi yönetilirseniz düşer, üretim artar, insan hakları, yaşam kaliteniz yüksek, refah için de bir yaşamınız olur. Kötü yönetilirseniz her alanda sıkıntılar oluşur. Dünyanın her ülkesi için gayet no... Devamı »