Bugün Aranızda Yokum!

02.03.2021 01:05
 •  A 

11 yaşımdan bu yana ortaokul ve lisede birlikte okuduğumuz çok yakın bir arkadaşımın çok sevdiğim annesi Ayşe Teyzenin, Pazartesi akşam vefat ettiği haberini aldım. Çocukluğumdan bu yaşıma kadar çok yemeğini yedim, evinde yattım, hayır duasını aldım. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Çok üzgünüm. Sabahtan cenazesine katılmak için Söke'ye gideceğim. 

Bu nedenle bu geceden teknik paylaşımlarımı yapıp gitmek istiyorum. Geceden bitiremediklerimi sabah gitmeden tamamlarım. 

BIST Beni Ters Köşe Yaptı!
              Ben BIST'in Pazartesi tepkisinin bu boyutta olmasını beklemiyordum. Yanılmış oldum. Peki yükseliş devam eder mi? Bundan emin değilim. Paylaştığım teknikler nereyi kırarsa o yönde bir sonraki sıralı tekniklerin yeni hedefler olduğunu bilmenizi isterim. Bana göre riskler bitmedi görüşündeyim. Umarım onda da yanılırım.

Dünkü tepki sürer ve BIST 1.515 ve 1.500 seviyelerinin üzerinde tutunmayı başarırsa, sonrasında da 1.529 direncinin üzerinde kapanışlar yapması halinde, korktuğum düzeltmeyi en azından bir süre ertelemiş olurz. Ama yine gördüğümüz diplere çok hızlı gelecek olursak, bu takdirde tam bir mal verme-yayma-çıkma operasyonu olmuş olur ve beklediğim daha derin ve büyük düzeltme iyice kuvvetlenir.

Hepinize sağlık ve bol kazanç diliyorum.

 

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_


 • 01.03.2021
  09:38

  2020 yılını Çin'den sonra ikinci büyüyen ekonomi olarak kapatması beklenen Türkiye'nin son çeyrek büyüme verisi ile, yıllık büyüme oranımız netleşmiş olacak. Yılın başından beri eksi büyüme beklentileri yukarı revize edile edile gelm... Devamı »

 • 26.02.2021
  10:59

  BIST güne önceki gördüğü dip olan 1.431 seviyesine çok yakın yerden 1.443'ten başlayıp, sonrasında yukarı tepki verdi. Hisseler de, açılışta gördükleri seviyelere göre tepkiler veriyorlar. Peki ben neden yeni öngörüler paylaşmı... Devamı »

 • 26.02.2021
  09:23

  Öncelikle çok yazdım, hiç bir şey olmasa da yıl sonu bilançoları bitince teknik bir düzeltme olması gayet normal bir süreç olurdu. Sadece 1.582 direnci geçilecek olursa bu görüşüm ötelenir diye çok kez yazılarımda uyardım. ... Devamı »

 • 25.02.2021
  09:30

  ABD FED Başkanı Powell, Temsilciler Meclisindeki konuşmasında, merkez bankasının enflasyon hedeflerine üç yıldan önce ulaşılamayacağını söyledi. Böylece pandemi sonrasında olası yüksek büyüme döneminde de düşük faiz ve piyasayı destekleme poli... Devamı »

 • 24.02.2021
  09:43

  BIST dün hisseler bazında ciddi kar satışları, düzeltmeler yaşadı. Hisse bazında dememin nedeni, aslında yaşanan kar satışlarının endeksin kaybına göre çok daha yüksek olması nedeniyle. Petkm, ulaştırma şirketleri gibi bazı hisseleri yukarı aldıkları için, endekstek... Devamı »