BIST'i Duranlar Tutmuş!

22.06.2020 09:06
 •  A 

19 Mayıs Cuma günü kızlarımla oltalarımızı alıp, balık kaçamağı yaptık. BIST'i de sizlere bırakmıştık. Yaşanan fiyatlara bakınca, cuma günü BIST daha önce duranlar sayesinde tutunmuş. Hatta artıyı görmüş. Bankalar, tuprs, petkm, sahol, kchol gibi, daha önce yükselişte ağır kalanlar, cuma günü yükselişe geçmişler.  Ama diğer hisselerde ise çok ciddi kar satışları yaşandığını görüyorum. 

Kısacası hemen uyarımı yapayım! Eğer bankalar haftaya başlarken cuma kapanışlarındaki görüntüleri sürdürecek olurlarsa ne alâ. Yok, onlar da gevşeyecek olursa o zaman BIST kar satışlarına sahne olabilir. Bankalardaki yükselişin nedeni de sanırım, Trump'ın Halkbank davası başsavcısını görevden alması haberi olmuş. Belki de bu haberin bilgisini öncesinde duyanlar Halkbank, Vakbn ve diğer bankalarıda alıma geçmiş. 

Bankaların dışında ise, destek-direnç tablosunda göreceğiniz  sınırlı hisseler yükseliş görüntüsü veriyorlar. Umarım bankaların pozitif etkisi hafta açılışında da sürer. Destek-Direnç Tablosunda olası teknik seviyeleri görebilirsiniz. 

Hepinize sağlık ve bol kazançlı bir hafta dilerim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_


 • 19.06.2020
  00:02

  19 Haziran Cuma kızlarımla oltalarımızı alıp balığa çıkıyoruz. 02:30 gibi İzmir'den yola çıkacağız. 05:00 gibi Akbük Kazıklı koyundan tekne ile denize açılacağız. BIST size emanet. Lütfen sahip çıkın. Döndüğümde ne olmuş buralar demek durumund... Devamı »

 • 18.06.2020
  13:50

  Arkadaşlar, Zaman zaman bana gelen aracı kurum sorularında ben Global'liyim ve eşim halen müdürleri diye Global Menkul Değerler diyorum. İsteyenleri de arattırıyorum. Ama bunu söylerken BayGlobal diye işlem platformlarının çok başarılı olduğu ve arge ekiplerinin ç... Devamı »

 • 18.06.2020
  09:04

  Dün gece yapamadığım için veri girşlerim sabaha kaldı. O nedenle kısa yazacağım. Bulunduğumuz seviyeler ve çeşitli gelişmeler nedeniyle heran her yerden kar satışları görebiliriz. ABD borsalarında yine kar satışları var. Ama buna rağmen çok sayıda hissede de teknik dev... Devamı »

 • 17.06.2020
  09:25

  Öncelikle devamlı yazdığım bir uyarı ile başlamak istiyorum! Sadece BIST değil, tüm dünya borsalarında gördüğünüz fiyatlamaların bol ve düşük faizli para, teşvik paketleri ve kamu alımları nedeniyle yaşandığını bilmenizi isterim. ABD seçimleri nede... Devamı »

 • 16.06.2020
  09:33

  ABD borsalarında dört gündür yaşanan düşüşler sonrası ABD Merkez Bankası FED yeniden sahne aldı ve şirket tahvillerini de alacağını açıkladı. FED'in açıklamasıyla birlikte dönen borsalar, Trump hükümetinin 1 Trilyon Dolar'lık yeni bir alt... Devamı »