Bilançolarına Göre Öne Çıkan Hisseler!

10.09.2020 14:35
 •  A 

Bir süredir altı aylık bilançoları sonrası öne çıkan hisseleri benden bekliyordunuz. Tamamladım ve sizlerle paylaşıyorum. Açıklanan bilançoları ve olası gelmesini beklediğim yıl sonu bilanço beklentilerine göre gördüğüm potansiyel hisseleri dikkatinize sunuyorum. Ama gözümden kaçmış olanlar da tabi ki olabilir. Ayrıca, olası yıl sonu bilançosuna göre bile fiyatlanmış olan ama tekniğine göre yükselebilecek hisseler tabi ki var. Ama bunları listede göremeyebilirsiniz. Teknikleri ile ilgili paylaşımlarımı bildiğiniz gibi ayrı tablolarda yapıyorum. Yine aynı şekilde burada olmayan hisseleri teknik tablolarda görebilirsiniz.

Bazı hisselerin yanlarında (+) işareti göreceksiniz. Bu hisseleri şu an için de iskontolu görüyorum. Diğer çoğunda ise, şu an fiyatlanmış ama olası gelecek bilanço karlarına göre iskontolu olacaklar görüşündeyim.

Tüm ana bankalar bu listede bilanço ve teknik olarak en başta yer alıyorlar. Tek tek yazmadım. Ama siyasi, jeopolitik, ekonomik, olarak devamlı yazdığım risklerin akıbetine göre baskı altında kalmaya devam edebilirler. Bu nedenle bankaların ucuz olduğunu biliniz. Ama yabancının elinde çok olduğu ve onların da ısrarla satmaya devam etmeleri nedeniyle düşük fiyatlandıklarını bilmenizi isterim. Yaşanacak ABD-AB yaptırım, Doğu Akdeniz gerilimleri, TCMB faiz kur uygulamaları nedeniyle düşük fiyatlamaları sürebilir. Bankaları uygun gördükçe teknik tablolardaki öngörü paylaşımlarımdan takip edersiniz. Ama ben risklere aldırmam, hakikaten bankalar çok ucuz, tüm riskler çözülür diyorsanız mevcut fiyatlarından alım yapılabilir.

Alark(5.20), Alctl(26.64), Alka(14.11), Algyo(14.91), +Anhyt(7.39), +Ansgr(6.25), Avısa(13.11), Asels(16.63), +Enjsa(8.30), Indes(14.53), Ipeke(12.14), +Kchol(14.82), Kozaa(13.04, +Nuhcm(19.04), +Sahol(7.92), +Soda(7.03), Toaso(22.98), Ttkom(6.99), Vesbe(27.32), +Vestl(17.43)

NOT: Hisselerden artı işaretli olanlar bana göre iskontolu olanlar. Diğerleri ise yıl sonu gelebilecek bilançolarına göre iskonto içerecek potansiyel hisselerdir. Tüm ve en potansiyel hisseler gibi, kesin yükselecekler garantisi yoktur. Yıl sonu bilançolarında haklı çıktığımızı görsek bile, aradaki süreçte mevcut fiyatların altını da görebilirler. Ya da bilançolarında beklentilerimizde yanılacak olursak, doğal olarak fiyat artışı beklentimiz de karşılık bulmamış olur. Listenin yararı, olası genel bir düşüş yaşanması halinde, listedeki hisselerin bilançolarına göre potansiyel olduklarını bilmek rahatlığıdır.

Bu listeyi uzun vadeli yatırım hisseleri olarak da kullanabilirsiniz.

Umarım sizlere yararı dokunur. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_


 • 10.09.2020
  09:39

  BIST son dönem tam bir spekülasyon borsası oldu. Neye bakacağımızı, hangi gelişmeyi dikkate alacağımızı şaşırdık doğrusu! Dışarıda ciddi kar realizasyonları görüldü ama BIST zaten çok düşük fiyatlandığı için, dışarıdaki kar satışlarına fazla katılmadı... Devamı »

 • 09.09.2020
  09:24

  Dünya borsalarında ikinci dalga pandemi endişeleri ile 40$'ın altına düşen brent petrol nedeniyle düzeltmeler yaşanıyor. En sert satışlar Nasdaq teknoloji hisselerinde görülüyor. Aynı zamanda İngiltere hükümetinin desteği ile 30 Milyon ünite üret... Devamı »

 • 08.09.2020
  09:26

  Doğu Akdeniz ile ilgili riskler döviz kurlarını yukarı çekerken, BIST'i baskılamayı da sürdürüyor. Ama bununla birlikte hisse bazlı pozitif ayrışmaların da ciddi boyutta sürdüğünü görüyoruz. Özellikle pandemi nedeniyle iş ve okul ... Devamı »

 • 07.09.2020
  09:14

  Ons altında düşüş var. ABD vadelilerinde düşüş var, brent petrolde düşüş var. Özellikle brentteki düşüş borsaları da baskılayabilir. Herşey düşmüyor tabii. Gümüş yükselişle haftaya başlamış durumda. Ama 27.27$ seviyesini geç... Devamı »

 • 04.09.2020
  08:37

  Dün son dakika haberi olarak NATO Genel Sekreterinin''Türkiye ve Yunanistan teknik görüşmeler yapma konusunda anlaştı!'' açıklaması, acaba uzlaşma olur mu heyecanı yarattı. Ama açıklamadan kısa süre sonra Yunanistan'dan resmi kaynaklara daya... Devamı »