Yeni Dönem Başlıyor!

09.07.2018 08:57
 •  A 

Facia Gibi Kaza!
              Uzunköprü-İstanbul seferini yapan yolcu treninin Tekirdağ'da raydan çıkması ile yaşanan tren kazasında 24 can kaybı ve 338 yaralımız var. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, tüm yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Trende 362 yolcu ve 6 personel bulunuyormuş. Çok üzücü ve büyük bir kaza...

Hazine İhaleleri Var.
              Bugün ve yarın hazinenin altı önemli borçlanması olacak. Faizlerin ve katılımın önemli olduğu ihaleler olacak. Tam yeni sistemin ve kabinenin açıklanacağı bir döneme geldi. İhalenin gerçekleşmeleri açıklanacak kabine ile ilgili olarak da olumlu-olumsuz ilişkilendirilebilir. 

Yeni Dönemin İlk Haftası!
              Bugün 16:30'da Mecliste cumhurbaşkanının yemin etmesi ile cumhuriyet tarihinin mevcut yönetim sistemi sona erecek ve yeni bir dönem başlayacak. Başbakanlık kalkacak ve cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçmiş olacağız. Adına başkanlık sistemi ve cumhurbaşkanımıza da başkan desek çok daha kolay olacak gibi geliyor bana.

Yemin töreni sonrası Anıtkabir ziyareti ve sonrasında Beştepe'de yeni sisteme geçiş töreni başlayacak. Çok sayıda ülke başkanı-başbakanı ve temsilcileri törene katılacak. Teören sonrası yeni kabinenin açıklanmasını bekliyoruz. Umarım ülkemiz için hayırlı bir dönem olur diye temenni ediyorum. 

Teknik seviyelere bakınca, endeks ve genel hisseler olarak dirençlerde olduğumuzu görüyorum. Bakalım bu dirençleri kırıp daha üst hedeflere mi gideceğiz, yoksa teknik görüntüler gereği bir kâr realizasyonu mu yaşanacak? Yaşayıp göreceğiz. Şahsi görüşüm, haftaya yükseliş ile başlanır ya da gün içinde yükseliş yaşanırsa, kar realizasyonu yapıp, nakit olarak yeni kabineyi karşılamak daha doğru bir davranış olabilir. 

Yeni kabine umut verebileceği gibi, moral de bozabilir. Ama tabii esas olan yeni kabinenin kimlerden oluşacağından ziyade, alacağı kararlar olmalıdır!

Hepinize iyi bir hafta sonu dilerim.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_


 • 06.07.2018
  08:52

  Pazartesi Yeni Bir Dönem Başlıyor! Kabine kabine, işte geldi kabinenin belli olacağı tarih. Pazartesi yeni kabine açıklanacak ve Türkiye yepyeni bir sistem ile yönetilmeye başlanacak. Ben pozitif bir şaşkınlık yaşamak istiyorum! Meclis dışından, kendi alanlarınd... Devamı »

 • 03.07.2018
  09:20

  Anayasa referandumu, seçim, yerel seçimler, erken seçim, cumhurbaşkanlığı seçim referandumu, erken genel seçim derken, devamlı seçim yapan bir ülke olduk. Şimdi de yerel seçimlerin erkene alınması için açıklamalar duymaya başladık. ... Devamı »

 • 29.06.2018
  13:46

  Değerli Arkadaşlar, Gold Üyelik ücretlerimizde 9 Temmuz tarihi itibarıyla kısmi artışlar yapılacaktır. Bu nedenle sizlerle öncesinde bu bilgiyi paylaşmak istedim. Henüz süresi dolmamış tüm mevcut gold üyelerimiz, sonraki üyelik yenilemel... Devamı »

 • 29.06.2018
  08:59

  Dün dikkat çektiğim gelişmiş ülke borsaları tam desteklerinden yukarı tepkiler verdiler. Bugün kurlarda düşüş yaşandığını görüyoruz. Yabancıların hisse alımları artmaya başladı. AB, Türkiye'ye 3 Milyar Euro mülteci yardımını onayladı. NATO'... Devamı »

 • 28.06.2018
  09:09

  ABD başkanı Trump Çin ve AB de dahil ciddi bir ticaret savaşı başlattı ve bunda da ısrarlı görülüyor. Bu yetmiyor gibi, bizi çok etkileyecek bir adım daha atarak, müttefiklerini İran'dan petrol alımını durdurun diye uyardı. Bu uyarıyı ilk yaptığı zaman AB biz ta... Devamı »