TCMB Faiz Haftası!

24.04.2018 08:58
 •  A 

25 Nisan Çarşamba günü TCMB faiz kararı açıklanacak. Piyasada kısmi bir faiz artışı yapılacağı yönünde beklentilerin de olduğunu duyuyorum. Ama ben TCMB Para Piyasası Kurulunun siyasi baskı nedeniyle faiz artış kararı almasını beklemiyorum. Eğer PPK 25 Nisan tarihinde faiz artışı kararı alacak olursa, kurlarda düşüş görülür. Muhtemelen faiz kararına kadar, PPK'yı faiz artışı yapması için baskı altına almak düşüncesi ile kurlar yüksek seyredecektir. Kuruldan faiz kararı çıkmadığı takdirde de, yeni bir döviz artışı atağı daha görebiliriz.

Bu nedenle genel bir borsa hareketi değil de, hisse bazlı odaklanmak daha doğru olacaktır. 

İYİ Parti Seçimlere Katılıyor!
              CHP'nin İyi partiye mecliste grup kurarak, seçimlere katılma hakkını elde etmesi için millet vekili desteği vermesi ile, İYİ Parti de seçimlere katılma hakkını elde etmiş oldu. Önümüzdeki seçimler, hem meclis hem de seçilecek cumhurbaşkanı için belirsizlikler yaratabilir. 

Hepinize iyi bir hafta dilerim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_


 • 20.04.2018
  08:42

  Bugün iş, ekonomi, siyaset, borsa yazmayacağım. Ama yine gündem olan bir rezilliğe değineceğim! Dün FB-BJK arasında Kupa yarı final maçı vardı. Ben FB.li bir taraftarım. Oturdum İzmir'den maçı izliyorum. Büyük kızım da İstanbul'da maçta. Futb... Devamı »

 • 19.04.2018
  09:24

  Sonuçta seçim kararını, bu kararı verme çoğunluğu olanlar alırlar. Öyleyse, eğer İYİ Parti seçime giremez denirse, bu sonucu bilerek seçimin ekstra erkene alınması bir baskın seçim olur. Ama seçimlerin bu kadar erkene alınıp da, İYİ Partinin de s... Devamı »

 • 18.04.2018
  09:44

  Zaten farklı bir durum mu bekliyorduk? Avrupa Parlamentosu beklenene paralel bir karar açıklamış oldu. Sadece karar öncesi FETÖ terör örgütü olarak görülecek diye yapılan spekülasyonlar gerçek çıkmadı diyebilirim. Maalesef AB'li s... Devamı »

 • 17.04.2018
  18:08

  Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti hükümeti erken seçim yok diye ısrar ederken, Devlet Bahçeli erken seçimi gündem yaptı! Cumhurbaşkanı bu konuda son kararı veren olacaktır. Yarın iki liderin görüşmesi var. Muhtemelen bu konudaki kararı yarın duyabiliriz. ... Devamı »

 • 17.04.2018
  09:21

  Bu soruya kısmen evet demekle birlikte tam olarak bitti demek doğru değil. Çünkü Trump piyasaları bozan twitini attığı zaman BİST 113.500 civarındaydı. BİST, Suriye operasyonu bittikten sonra tepki veriyor olsa da, henüz bu yükseliş tepkisi sonrası ancak 111.115 seviyesini... Devamı »