Son Kasım'a Kadar İzindeyiz Atam!

10.11.2017 08:20
 •  A 

Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü vefatının 79'uncu yılında özlemle anıyoruz. Yıllar evvel gerçekleştirdiği reformlarla zamanının ne kadar ilerisinde olduğunu, bugünün dünyasına, ülkemize, Orta Doğu'da yaşananlara ve yaşamlara bakınca çok daha iyi anlıyoruz.

Her geçen yıl yolunu kaybedenlerin feneri olmaya devam ediyorsun. Kurduğun cumhuriyet ilelebet yaşayacak. Huzur içinde yat ATAM!

Ruhun şad, mekanın cennet olsun. 

Bilançolar Bitti!
           Özel bilanço dönemi olan şirketler dışında dün tüm bilançolar tamamlandı. Bu konuda sizlere ilave bir şey yazmak istemiyorum. 31 Ekim'de bilançolar konusunda uyarılar yaptığım yazımı yeniden paylaşıyorum! Bilançosu sağlam olan hisselerin düşüşleri sizleri korkutmasın. Geçici fon değişimlerinin olduğunu düşünüyorum. Bu durumu alım fırsatları olarak kullanın derim.

''Bilanço Uyarıları!'' (Başlığın üstünü tıklayınız)

Hepinize bol kazanç ve iyi bir hafta sonu dilerim.
 

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_


 • 08.11.2017
  09:18

  Tam bir söylenti borsası olduk. Emme basma tulumba gibi aşağı yukarı sert hareketler ile inip-çıkıyoruz. Vize geldi küt borsa düşüyor. Vize kısmi kalktı hooop sert bir yükseliş yaşanıyor. Vize açıklamalarında güvence konusunda karşılıklı zıt açıklamalar gelince ve başbakanın ABD başkan yardımcısı il... Devamı »

 • 07.11.2017
  09:00

  BIST 110.530 seviyelerine ilk geldiğinde, bu direnç kırılırsa 115.500 - 118.000 diye gördüğüm yeni rekorların kırılmasını bekliyordum. Ama o sıra bu düşüncem gerçekleşmedi. OVP'deki vergiler, kuzey Irak'taki referandum ve ABD ile aniden ortaya çıkan vize krizi nedeniyle yeni rekor kıracak mıyız diye... Devamı »

 • 06.11.2017
  09:32

  Banka ve sanayi hisselerimizin karlarına, fiyat kazanç oranlarına, gelişmiş ülke borsaları ile kıyaslamalarına, Dolar bazlı endekse bakarsak, BİST için halen ciddi bir iskonto var diyebiliriz. Ama enflasyon, faizler, kurlardaki hızlı yükseliş, sınırlarımızdaki jeopolitik riskler, FED faiz artışı ... Devamı »

 • 03.11.2017
  09:17

  Birçok önemli finansal konu var ama benim için en önemli ve üzücü başka bir konu ile yazıma başlamak istedim! Maalesef dün yine hain bir terör saldırısına maruz kaldık. İkisi korucu 6'sı asker 8 şehit verdik. Allah mekanlarını cennet kılsın. Başta aileleri olmak üzere, ülkemizin başı sağolsun. Öldür... Devamı »

 • 02.11.2017
  08:07

  Dün borsa için oldukça güzel bir seans yaşadık. Uzun süredir borsadaki yükselişe ayak uyduramayan, hatta tam tersi bir de negatif ayrışmış olan bankalarda yaşanan sert yükselişler sayesinde BİST yeni rekorlar kırdı. Aslında bu rekorları Ağustos ayından beri beklediğimi ''BİST'in Yükseliş Trendi Bitt... Devamı »