Moody's Görünümü Negatif Yaptı!

20.03.2017 08:28
 •  A 

Moody's Türkiyenin durağan olan görünümünü negatife çevirdi. Muhalefeti engelleyici davranışların olumsuz yansımalarına ve verilen son teşviklerin ekonomiyi bozabileceğini uyarılarını yapmış. Çok önemli bulmadım. Fazla olumsuz bir etkisi olacağını sanmıyorum. Türkiye'nin risk primleri düşüyor. Tüm gelişmekte olan ülkelerde benzer durumlar var. Bizim için olumlu bir gelişme.

Artık referanduma yaklaştık. Piyasaları bozacak önemli gelişmeler beklemiyorum. Ama iç siyasete yönelik dış gerginlikler daha da artabilir. Fakat, seçim ve referandum öncesi bu görüntüler yaşandığı için olası gerilimleri de geçici görmek lazım.

Bu süreçte teknik ihtimalleri yakın takip etmek yararlı olur. Destek-Direnç paylaşımlarımızı dikkatli takip ediniz derim. 

Hepinize iyi bir hafta dilerim.
 

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_


 • 17.03.2017
  08:16

  Yılbaşından bu yana 1 Milyar Dolar'ın üzerinde yabancı girişi yaşanmış. Bu demektir ki yabancı bizim çekindiğimizden daha az bizden çekiniyor. Tabi bunda birilerinin (!) piyasayı düşürmek için gelen satışları karşılamasının büyük etkisi var. Aynı şekilde görüyorsunuz politika fazileri yükselmelid... Devamı »

 • 16.03.2017
  08:15

  FED 25 baz puanlık artış ve sadece 2 defa daha yıl içinde artış tahmini ile güvercin bir mesaj vererek sırasını savdı. Piyasalar kararı olumlu karşılamış durumda. Şimdi gözler bugünkü PPK toplantısında olacaktır. Açıkçası FED'in yarattığı bu ortam nedeniye PPK'nın faizlere hiç dokunmama ihtimali de ... Devamı »

 • 15.03.2017
  08:07

  Nihayet FED karar günündeyiz. FED faiz artışı yapacak mı, sonraki faiz politikaları ne olacak bugün duyacağız. Enflasyonda istenilen seviyeye ulaşamadıkları için, olası faiz kararlarının piyasaları fazla bozmasını beklemiyorum. Faizlere dokunmaz ise, ons altın ve parite yukarı tepki verir. BİST de... Devamı »

 • 14.03.2017
  07:19
 • 13.03.2017
  08:17

  15 Mart Çarşamba ABD FOMC(Federal Açık Piyasa Komitesi) toplantısı ve basın açıklaması var. FED bir faiz artışı yapar mı, yoksa yine mi pas geçer sorularının cevapları beklenecek. Normalde bu toplantıda faiz artışı değil de, olası faiz planları ve ekonomik gidiş hakkında açıklamalar yapılıyor. 15 Ma... Devamı »