Soru - Cevap (İzlemeli mi Kademeli Alım mı)

  •  A 
ER*** TO*** 28.03.2021 15:03
Konu / Hisse Kodu: İzlemeli mi Kademeli Alım mı
Merhaba
Hocam piyasa İçin çok olumsuzluklar var
Yabancı çıkışından tutun,kabine değişikliliği, kur tırmanışı, AB Tehtitleri, faiz indirimi endişesi,ABD nin sessizliği vs.

İlk %10 düşüşte korktum ve nakite geçtim
Yukarıda saydıklarım ne kadar devam eder, teknik falan da işlemiyor endeks olarak nerelerden girmeli
Alım Stratejisi Öneriniz ne olur ?
Cevap 28.03.2021 23:32

Şimdi saydığınız riskleri iki aydır yazarak kredi kullanmayın, en az % 50 nakit durun, endekte ciddi bir düzeltme olmasını bekliyorum diye uyardım durdum. İlk bu yöndeki uyarımda BIST 1.431 seviyesine düştü, orandan geri döndü. Uyarılarıma devam ettim 1.443 seviyesini gördük. Yine daha fazla düşürmeden yeni rekoru da gösterdiler. Ben düzeltme olmadan bu şekilde 1.582 direncinin kırılmasını beklemiyordum. Ama beklentinin de üstünde biz faiz artışı ile 1.589 rekoruna çıktığımız anda bir anda satışlar yemeye başladık. Sonrası malum TCMB başkanı alındı ve yerine faizlerin düşürülmesini savunan yeni bir başkan atandı. 

Ama yaşanan sert satışlarda benim düzeltme olarak beklediğim 1.300 altında 1.280-1.260 seviyeleri görüldü. Ama sebebi TCMB kararı sonrası gelişmelerle oldu. Lakin teknik tam tuttu. Kısacası bana teknik  falan da işlemiyor demişsiniz ya hani, 23 Mart tarihli ''BIST TEPKİSİ BUGÜN GÖRÜLEBİLİR!'' başlıklı yazımı bir kez daha okur musunuz, dediğiniz gibi teknik falan da işlememiş mi gerçekten? 

O yüzden bana alım stratejisi öneriniz ne olur sorunuz hiç olmamış! O yazımda zaten bunu net vermedim mi? BIST 1.260'ı görürse ne yapılmalı demişim mesela, gözünüzden kaçmış olabilir mi? Üstüne de o kadar öngörü yaptım. Yani her açıdan görüşlerimi zaten yazdım. Gerisi size kalmış artık. Karar sizin.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_