Soru - Cevap (Yeni site cep app)

  •  A 
AH*** AT*** 26.04.2024 07:58
Konu / Hisse Kodu: Yeni site cep app
Umarım yeni firma da eskisi gibi bugün yarın diyip bizleri uzun süre oyalamaz yapay zeka her sektörde raks ederken cep üzerinden uyarı mesajları bildirimler almamak sürekli dönüp siteye bakmaya neden oluyor herkese önce sağlık sonra bol kazanç
Cevap 26.04.2024 08:33

Günaydın. 

Dün ben de tam bunu söyledim ilgili arkadaşlara. Mobili de, web'i de inceliyorum. Uafak tefek eksikler var. Bitmesi lazım ama nedense yine uzuyor. Bu akşam İstanbul'a gidiyoruz. Haftaya Karadağ tatilindeyiz. Ben oradayken uygulamaya zaten geçemezler. O nedenle 6 Mayıs haftasında artık bitirelim lütfen diye ilettim sitemimi.

14 yıllık bir site olarak kurumlarda bildirim yokken, sitemizde HUP ile paylaşımların web ve mobil ekranlarınıza tıkır tıkır geldiği öncü bir siteydik. 3 yıldır sistem bir bozuldu, bir türlü sorunu aşamadık. O nedenle zaten bu yenilemeleri yaptırmaya çalışıyoruz. Açıkçası bitsin paylaşım yapayım, bunların mobil bildirimlerinin gecikmeden geldiğini göreyim öyle tamam oldu diyeceğim. Yoksa aradaki sürede hep olacak denenler olmadığı için, artık uygulamayı görmek istiyorum.

Bu arada mobilde tasarımı webden farklı yapıyoruz. Web'de site sağa doğru şablon halinde üstü tıklanınca bölümler açılıyor. Ama mobilde geçen sefer böyle yapmıştık. Bu sefer sitede menüleri sağa doğru kaydırarak bakmak zorunda kalıyorduk. Bu sefer ykarıdan aşağıya doğru ekranda açılacak. Allta menü başlıklarından hangisine dokunursanız o menü ekrana açılacak. Teknik tablolarda da paylaşım yapılan hisseye dokununca detayları açılacak. Böyle daha kullanımı kolay geldi bana da. Bir bitirip, test grubuna açsak da son rötuşları yapıp bitirsek. İki gün önce web ve mobil için test grubunun bilgilerini istediler, test grubuna davet maillerini atacaklarmış. Ama önce ben görmeden bunu istemedim. 

Ama şunu anladım ki, bu yazılım vs işleri hep böyle oluyor. Yani hiç birisi denen tarihte bitmiyor. Sonrasında da hep bazı eksikler oluyor. Etrafımda çok ciddi kurumlara bakıyorum, benzer yenilemeler hep aksıyor uzuyor. Maalesef yazılımcılar da, inşaat ustaları gibi verdikleri tarihlere aynı anda çok iş yapmaya, bir çok farklı iş almaya çalıştıkları için uymuyor-uyamıyorlar diye düşünüyorum.

Bu sefer bitireceğiz. Yeter ki, bildirimler sorunsuz çözülmüş olsun. Ben istediğimiz gibi olacak inancındayım. Çünkü bu sefer yapanları yakından tanıyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_