Soru - Cevap (Trilc)

  •  A 
AŞ*** SA*** 24.08.2023 12:05
Konu / Hisse Kodu: Trilc
Aydın bey merhabalar
#trilc öngörüsü başarılı bir şekilde gerçekleşti. Emeğinize sağlık.bununla beraber listedeki açık öngörü 18 e düştü hisse bazlı bakarsak 12 :(
Böyle durumlarda iyi ki uzun vadeli yatırım hisseleri var diyorum :)
Cevap 24.08.2023 12:24

Rica ederim. Kazancınız bol olsun.

Evet, hatta açılışta 15.95'ten gerçekleşmiş. 

O yüzden bilanço değerlendirmelerimi yakından takip edin diyorum. Borsa düzeltme yapmadıkça, yeni öngörü vermekte zorlanıyorum. Hatta verilen öngörüler hızla kapansa da, algyo gibi sonra bilanço ederine pararlel tavana devam edebiliyor. 

Yeni ve seri birçok öngörü yapmayı düşünüyorum ama görüyorsunuz dün bir verdiler mi çok sert kayıplar yaşanıyor. Böyle bir satış gelirse yeni öngörüleri yaparım diye izlemede kalıyorum. Ama beni asıl durduran, uygulanan faiz politikasının hala yanlış olmaya devam etmesi. Bu şekilde bir politika çözümden ziyade yeni sorunlar yaratır. O yüzden bu politikayı değiştirmek için gelen ekonomi kabinesinin, istediklerine izin verilmezse bırakmalarından çekiniyorum. Yoksa işler olması gerektiği gibi ilerlese, şu an o bilanço değerledirmelerinde yer aln tüm hisseler aynı zamanda al/sat tablolarında da yer almaya devam ederdi.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_