Soru - Cevap (Tukaş)

  •  A 
SE*** Yİ*** 25.04.2023 22:36
Konu / Hisse Kodu: Tukaş
Aydın bey tukaş düştükçe maliyet düşürdüm.Ama bir türlü beklenen çıkışı yapmadı.sizce nereden döner acaba.bu kağıdı ikidir zararına satıyorum.Bu kez bekleyeceğim.maliyeti 14.97 ye çektim.ama 10 da birlik nakitim kaldı.Onuda dip yaparsa artık.tesekürler
Cevap 25.04.2023 23:39

Maalesef seçime yönelik süreçte çekindiğim riskler hemen hemen tüm hisselere yansıyor. Beklenti yazılarımda bu uyarılarımı uzun zamandır yapıyorum. Bugün yine piyasa satış yedi. Endeks için 4890 krıtik seviye. Altına inecek olursa satışlar endeks olarak da hisselerde de sürebilir. Son tekniklerini az sonra paylaşırım. Olası alt seviyeleri görmüş olursunuz.

Ama hemen bir uyarı daha yapayım, farklı piyasa etkenleri yüzünden ederlerinin çok altına inmiş olan hisselerde, bazen düşüş yaşanırken, hisseler bir anda sert yükselişe dönebilirler. Bu nedenle iskontosu yüksek olan hisselerde teknikler her zaman çalışmayabilir.

Benim gördüğüm, seçimlerde iktidar değişim riskini yüksek gören ve bu durumdan rahatsız olan bazı çevrelerden piyasaya gelen satışlar, hemen her hissede dengeleri bozuyor. Böyle olunca da, hisselerin oyuncuları, yükselterek para kazanamadıkları hisselere yukardan verip, alttan daha çok hisse alarak adetlerini arttırmaya oynuyorlar. Böylece yükselişe geçtiği zaman, eski fiyatlarını yeniden gördüğünde kazançları çok daha yüksek olacak. Hatta çok daha düşük fiyatlarda kara geçmiş olacaklar. 

Ama şuradan döner diye kesin bir şey söylemek mümkün değil.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_