Soru - Cevap (cemts)

  •  A 
HA*** TO*** 06.01.2023 10:03
Konu / Hisse Kodu: cemts
Aydın bey günaydın ;
Öncelikle uyarılarınız için teşekkür ediyorum. Uzun vadeli listede mevcut olan cemts hissesinde 2 açık öngörünüz var. Bugünde öngörü yapabileceğinizi düşündüğünüz Destek direnç tablosunda yer vermişsiniz. Tek başına olduğunuz için alım öngörülerine başladığınızda yetişemeyebileceğinizi düşünerek alım fırsatı bulduğumuzda almamızı uygun görürmüsünüz.
Kolaylıklar diliyorum...
Cevap 06.01.2023 10:14

Aslında yazımda izah ettim. Listede olan hisseleri alabilirsiniz. Ama tek kademe bu günler için doğru olamayabilir. Sonrasında düşüşlerin devamı da gelirse, daha alt fiyatları da görme riski olacağını bilmenizi isterim. Nasıl ki, alımlarda mantık bazen kopuyorsa, satımlarda da aynısı olur. Farklı gerekçelerle satmak zorunda olanların satışları gelirse, endeks ve hisseler daha da alt desteklere inebilirler.

Endeks için 5258 altında kalması uyarımı dikkate alın derim. Eğer bu durumdan çıkamazsak, genele yayılan satışlar hemen hemen tüm hisseleri etkiler.

Bu nedenle ben tüm alım öngörülerimi bir kerede yapmayı doğru bulmadığım için izliyorum. Ek düşüş geldiğinde ise bazılarına yetişemeden alım tepkisi geldi. Ama yeniden satışlar da gelebilir. Yani alımlar yapaılabilir ama daha da düşme riskinin hala sürdüğünü bilmenizi isterim. Kademeli alım daha tedbirli bir davranış olur.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_