Soru - Cevap (Site geliştirmesi hakkında)

  •  A 
SI*** KA*** 12.12.2022 16:44
Konu / Hisse Kodu: Site geliştirmesi hakkında
Selamlar Aydın Bey ;

Bir süredir dikkat ediyorum yeni arayüz ve tasarım geçişi ile sorulara cevap vermektesiniz. Ben bu sektörde uzun süredir çalıştığım için ,yeni versiyona geçişin basit olmadığını yazılımcıların anlık ruh haline, deneyimine ve bilgisine bağlı olduğunu söylemek isterim. Bundan dolayıdır ki büyük değişiklikler uzun süreleder ve zorunluysa yapılır. Günümüz şartlarında sadece app e güncelleme atmak bile yeterlidir. Herkesi memnun etmek çok zor, kolay gelsin

Saygılarımla
Cevap 12.12.2022 17:56

Maalesef beni en çok zorlayan konu bu. İşi sektörü sizin gibi bilenler konuyu gayet iyi yorumluyor. Ama ben ve benim gibi yazılım sektöründeki aksamaları bilmeyenler için ise, izahı olmayan can sıkıcı bir durum. Bugün artık neden bu işin bu kadar aksadığını sorunca, kadrolarından hiç beklemedikleri eksilmeleri tamamlamakta zorluk çekmişler. Yoksa Tasarım bitince aktarım tamamlama 45 gün içinde bitecekti. 90 günü geçtik bitmeyince iyice gerilmiştim. 
               Bu akşam son aktarımları da tamamlayıp, yarın test grubuna açılması bekleniyor. Bildirimlerin ios tabanlı telefonlar dahil hepsinde aksamadan ve hızlı çalışması için yüksek bildirim paketleri satın aldım. Yani işin site yenilenmesi, bildirim paket maliyetleri vs. konularında kaçındığım bir şey yok. Ama yazılım, tasarım benim işim değil, o nedenle ne diyorlarsa onlara uymak zorunda kalıyorum. Umarım bu hafta içinde test aşamasında da fazla eksiklik çıkmadan aktif hale getirmiş oluruz.

Zaten siteye çok fazla bir değişim yapmak niyetimiz yok. 12 yıllık bir site. Bu aşamaya ihtiyaçlara göre ve kullanım kolaylıklarını düşünerek getirmiştik. Bu alışkanlıkları bozmak istemem. Benim için asıl sorun HUP bildirimleriydi ki, o da mobilde sorun. Yoksa bilgisayarlarda gayet iyi şekilde çalışıyordu.

Bir de aly yapının güncellenmesini istemiştim. Umarım sonunda beklediğimize değer ve aksamadan çalışmaya devam ederiz. Yoksa sitede yapılan paylaşımlar, full kadrolarla çalışan aracı kurum ve bankaların ilgili bölümlerinden aşağı bir içerikte değil. Tüm bunları tek başıma yapabiliyorum. Ama yazılım işim değil. Yaşım 20-25 olaydı kesin onu da öğrenirdim ama, artık uzatmalı emeklilik sürecindeyim. O kısmını da başkaları yapsın artık:))


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_