Soru - Cevap (Kripto Felaketi)

  •  A 
İB*** CE*** 10.11.2022 10:01
Konu / Hisse Kodu: Kripto Felaketi
Aydın bey merhaba,

Uzun zamandır, yazılarınızı takip ederim. Ancak bir konuda size sitem etmek istiyorum. 25 Ekim tarihli yazınızda "Bitcoin borsa hissesi olsa alım önerirdim." dedğiniz için alım yaptım. Normal şartlarda bu konuyla ilgisi olmamasına rağmen bir kişi böyle bir konuda öneride bulunuyorsa ve kişi Aydın EROĞLU ise dikkate almayıp ne yapar insan. Ancak sonuç ortada, İnanılmaz zarar ettim. Lütfen ilgi alanıza girmeyen konularda kesin yorumlar yapmayın. Sizde hakkım kaldı. Saygılar
Cevap 10.11.2022 11:03

Evet haklısınız. Coinler için genel görüşüm normalde belli. Ama tam o tarihlerde bitcoin teknik olarak düşüş trendini kırmıştı. Bu nedenle bu sözü söyledim. Kaldı ki, o gün için 19000-19300 $ iken sonrasında da 21400$ oldu. Yani aslında sözüme istinaden almışsanız ciddi bir rakamda üstten satma imkanınız olmuş. Lakin ben de böyle gelişmeleri beklemiyordum. 

Ayrıca, paylaştığım tüm görüşlerim kişisel öngörülerimdir. Hiç biri kesinlik içermez. Ama yıllardır öngörülerimin gerçekleşme oranı çok yüksek olunca, ister istemez bundan etkilenmekte haklısınız. O kısımda size katılıyorum. Ama dediğim gibi, 21400 $ da görüldü. Sonra gevşerken satmayıp, madem benden etkilendiniz, bana da böyle satsam mı diye mesaj atmayıp(gerçi sorsanız da sizin almanız gereken bir karar olduğu için cevap vermezdim), düştükten sonra hakkım kaldı demek doğru mu sizce? Eğer 21400$'da durmayıp da, yükselişi devam etse, belki teşekkür ederim diye mesaj atacaktınız. Ama düşünce hakkım kaldı sözü biraz ağır!

Ayrıca, sitemde hiç gold üye olmamışsınız. Sanırım beni tv ya da görüşlerimi paylaştığım alanlardan takip ediyorsunuz. Umarım en kısa zamanda bitcoin toparlanır ve zararınızdan kurtulmuş olursunuz. Benim 19300 $ civarı teknik öngörümden sonra 21400$ gören bitcoin bu tepkiyi yaratıyorsa, 60000$ , hatta üstünde iken ben devamlı güvenli bulmuyorum derken, tvlerde yer alan dijital para önerileri yapanlanları düşünemiyorum. Hem de ilgi ve uzmanlık alanları bu sektör olduğu halde!

Buradan okuyan herkesi tekrar uyarayım o zaman! Paylaştığım tüm görüşlerim sadece kişisel öngörülerimdir. Hiç bir kesinlik taşımaz. Ama zaten bunu da herkesin biliyor olması lazım. Ayrıca, piyasa profesyonellerinin yatırım yapılabilecek her alan ilgi alanına girer. Sadece dijital ürünler ve piyasaların mevcut hali ve alt yapısı bana güvenli gelmediği için, yıllardır olumlu görüş vermiyordum. Nitekim bu düşüncemde haklı çıktım. En büyük platform en büyük üçüncü platform olan FTX için önce almayı düşünüyoruz deyip, sonra da inceleyince bizim gücümüzü aşan sorunları var diye açıklaması bu düşülerin sertleşmesine neden oldu. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_