Soru - Cevap (Deva)

  •  A 
TA*** AŞ*** 20.10.2022 12:37
Konu / Hisse Kodu: Deva
Aydın Bey merhaba. Bilanço değerlendirmeleri kısmında yer verdiğiniz ve yüksek oranda yıl sonu beklentiniz olan ve açık öngörünüzün de olduğu Deva nın neden uzun vadeli yatırım hisseleri arasında yer almadığını merak ettim. Bilgi verirseniz sevinirim.
Cevap 20.10.2022 13:51

Ben de sanki önceden çok daha düşüklerde vardı da sonra gerçeleşti kapattım mı diye baktım ama göremedim. Aklımda var gibi kalmış. 

Şöyle, gördüğünüz tüm paylaşımları tek başına sadece ben yapıyorum. Muhtemelen o ya da bu sebeple atlıyorum, gözümden kaçıyor olabilir. Ya da, nasılsa bilanço değerlendirmelerine ekledim göre alır demiş olabilirim. Bir de bu durum devada oldu, bir ara doas'da oldu, golts'de oldu bilanço sonrası hisseye verdiyorlar. Hisse uzun süre baskı altında kalıyor. Ben böyle bir hisseyi uzun vadeye eklediğimde oranı görenler hemen alıyor. Ama sonra hissedeki baskılar başlayınca, çok uzun süre diğer yükselişleri kaçırabiliyorlar. Bazen bu baskılar yaşanan hisseleri sadece teknik analizde takip etmeyi tercih ediyorum.

Ama şimdi inceledim hakikaten 33 kusurmuş bilanço sonrası %100 yıl sonu beklentim varsa, şu an bile bu niyetle alınabilir. Golts için de sanırım aynı durum geçerli. Sonradan uzun vadeye golts girip çıktı mı onu da hatırlamıyorum.

Aşırı yoğunluktan vs bir sebeple atlıyorumdur. Sizler artık hangisinde yer alıyorsa hepsini dikkate alın. Bilanço değerlendirmelerini bu nedenle siteye ekledim zaten. Yeni site tasarımında ayrı bir menü başlığı şeklinde olacak.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_