Soru - Cevap (IZMDC)

  •  A 
BA*** YE*** ÇO*** 19.10.2022 15:39
Konu / Hisse Kodu: IZMDC
HOCAM ÖNCELİKLE SEVGİMİ VE SAYGIMI SUNAYIM BU PLATFORMDA OLAN TANIMADIĞIM BÜTÜN YATIRIMCI YOL ARKADAŞLARIMADA SELAM OLSUN. IZMDC 3,10 GEÇERSE DESTEK DİRENÇ TABLOSUNA GİRER YAZMIŞTINIZ. BUNUN BİR TERMİK SANTRALİ VAR 2023 6,AYINDA AÇILACAK OLAN 2. FIRINI VAR BUNA GÖRE ÖNGÖRÜNÜZ NE OLUR SELAMLAR.
Cevap 19.10.2022 20:39

Öncelikle sorunuzu üye girişi yapmadan sormuşsunuz sanırım. Üye değil olarak görülüyorsunuz. Üye olduğunuzu bildiğim için kontrol ettim. Gold üye olmanıza rağmen üye değil olarak gözüküyorsunuz. Demek ki giriş yapmadan soru iletmişsiniz. Soruları üye girişi yaparak iletiniz ki, çok sayıda üye olmayanlardan soru alıyorum. Yetişmem mümkün olmadığı için cevaplamıyorum.

Sorunuza gelince, 3.10 geçildi ve yükselişi sürüyor. Demirçeliklerdeki baskı ve bilançosu henüz tam desteklemediği olsa gerek gözümden kaçtı. Aslında 22/09 tarihinde destek dirençte TOBO ve fincan-kulp kırılması uyarımı paylaşmışım ama öngörülere yine de girmemiş. 

Sorunuzla ilgili net bir cevabım yok. Sonuçta kömür madeni mi var, yoksa alıyor mu bu detayları şu an bilmiyorum. Buna göre etkileri değişir. Kömür fiyatları çok yükseldi. Ama yine de son yükselişler sorunuzun etkisi ile de yaşanıyor olabilir.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_