Soru - Cevap (Vertu)

  •  A 
SE*** SE*** 19.08.2022 02:20
Konu / Hisse Kodu: Vertu
Aydın Abi mrb.vertunun yaklaşık piyasa değerinin yarısı kadar 6aylik kar açıklayıp da bu seviyelerde olmasını nasıl yorumlarınız.ara ara bu kağıtda öngörü paylaşıp yüzde yüz öngörü gerçekleşmesi ile kapatmasına rağmen bu kara rağmen bu aralar öngörü paylaşmamanızın sebebi nedir
Cevap 19.08.2022 09:24

Günaydın. 

Risk sermayesi şirketleri maalesef böyle oluyor. Orada şirketin kendisi değil, yatırım yaptığı şirketler, yatırımlar değerleniyor ya da değer kaybediyor. Uzun zamandır sizin dediklerinizi fiyatta gördüğüm için ilgim düştü. İstedikleri zaman düşürüp, çıkartıyorlar. 22.94 bollinger desteği olmuş teknik. Bu görüntü yukarı tepki verir diye düşünüyorum.

Ama tüm üyelere soruları yüzünden şunu demek istiyorum; bu hisseler sizlere miras değil. Yani hiç birisinin diğerine göre özel bir bağı olmaması lazım. O yüzden trend hangisindeyse onlarda olmak, fabrikası, tesisi, üretimi ile çok iskonto içeren hisselerde bulunmak daha karlı bir davranıştır. Hisselerle inatlaşıp da, sonunda kazandık bak dediğiniz getiri aslında zaman kaybı nedeniyle bir kayıptır. Parite de ayrıca kayıptır. Misal bizim inatlaştığımız netas'a bakın! Yazık doğrusu o kadar iş ve mühendisin karşılığı bu bilançolar mı? İşte inatlaşmamak lazım.

Şu an gördüğünüz gibi çok sayıda alternatiş şirket var.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_