Soru - Cevap (YUNSA)

  •  A 
OS*** NU*** UL*** 17.08.2022 11:37
Konu / Hisse Kodu: YUNSA
Aydın Bey selam,
Yünsa hakkında değerlendirmeniz nasıl olur? Borçluluğun yüksek olması dikkatimi çekti ama onun haricinde öz kaynak karlılığı oldukça yüksek. Yine de kararsız kaldım size bir sorayım dedim. Orge de harika bir kar açıkladı fiyatını revize etmişsiniz zaten. İsabetli ve harika bilgilendirmeleriniz için teşekkürler
Cevap 17.08.2022 11:53

Rica ederim.

Mevcut fiyata denk gelen bir kar açıklamış. Sonraki bilançolarında kar artışı devam ederse, iskontolu hale gelecektir diye düşünüyorum. Ama şu an ana hisseler alınıyor gördüğünüz gibi. Hatta ana hisselerde bile şu anki bilançolarına göre çok iskontolu olanlar var! Ben bir süre için açıkladığı bilançosuna göre ciddi iskonto içerenleri daha öncelikli görüyorum.

Hiç bir hisse kendi malımız, şirketimiz değil. Hisseye bağlanmaktan ziyade bilanço ve gelişmelere göre değiştire değiştire yola devam etmek daha kazançlı olabilir. 

Yunsa da, benzer performansı sürdürmesi halinde, yıl sonu bilançosu için %100 civarı bir potansiyel taşıyor diyebilirim. Ama hareketi hemen gelir mi onu bilmem. Çünkü mevcut bilançoya göre fiyat çok düşük bir iskonto içeriyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_