Soru - Cevap (Aracı Kurum)

  •  A 
FE*** ME*** CO*** 09.08.2022 13:16
Konu / Hisse Kodu: Aracı Kurum
Aracı kurumda hesap açmayı düşünüyorum, aklımda global vardı. Fakat aşağıdaki haber ile diğer kurumları karşılaştırınca, karlılık oranını zarar ile sonuçlanması ve listede orta alt sıralarda yer alması aklımda bir soru işareti oluşturdu.haberdeki istatistiklere göre değerlendirme yapılması doğru olur mu? Sizin değerlendirme için tavsiye edebileceğiniz bir kriter var mı?

https://www.google.com.tr/amp/s/www.dunya.com/amp/finans/haberler/borsa/araci-kurumlarda-kar-rekoru-haberi-659271?espv=1
Cevap 09.08.2022 14:18

Karlılık değil, hizmetin kalitesi önemlidir. Diğer kısım şirketi ilgilendiren bir detaydır. Çok farklı nedenlerle düşük kalmış olabilir. Ben diğer kurumları değerlendiremem. Ona bakarsanız bankalarda hesap açan bir çok kişi maalesef karşılarında müşteri temsilcisi bulamıyoruz diye arıyor, mesaj atıyorlar. Aynı zamanda bir çok banka müşterisi camların birleşmesinde muhakkak değiştirmeleri gereken işlem için bile uyarılmamışlar bankalar tarafından. Aynı şekilde bedelli sermaye artışlarında da benzer uyarıları alamadıkları, bu nedenle süreleri kaçırdıklarını, paralarının bedelli kadar, birleşmede parite avantajı kadar yok olduğunu şikayet olarak yazan çok kişi oldu geçtiğimiz iki yıl içinde.

Bu nedenle ben tanıdığım, kendim de çalıştığım, Türkiye'nin en büyük arzları olan Mgros, Tuprs gibi bir çok halka arzı yapmış ve direktörlerinden birisi eşim olan, genel müdürleri arkadaşım olan kurumu söylerim. Diğerlerinin hizmeti nasıldır bilemem. Bu nedenle size genel bir krıter söyleyemem. Aldığınız hizmete, bedellilerde uyarılıp, uyarılmadığınıza, doğru hisse öngörüleri yapılıp yapılmadığına göre sizler buna cevap bulabilirsiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_