Soru - Cevap (Parsan)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 27.07.2022 11:54
Konu / Hisse Kodu: Parsan
Hocam merhaba, parsan da haftalıkta tobo var değil mi. Bilançonun gelişine göre çalışma ihtimali var sanırım. Parsanı uzun zamandır takip ediyorum. Sayenizde al satlarımda oldu. Uzun vadeli hisse hedeflerinize girer mi. Teşekkürler
Cevap 27.07.2022 12:39

Öncelikle şunu hepimiz bilelim. Bir teknik formasyonu söylemek için şartı önemlidir! Haftalıkta 39.08 civarı geçilirse TOBO başlar. TOBO ve OBO'lar dirençlerinden, desteklerinden dönerse formasyonlar birbirine dönüşebilir. Yani TOBO olması için ilgili direnci kırmaz dönerse, bu sefer OBO riski de oluşabilir. O yüzden bir formasyon var demek için ilgili yerleri kırması gerektiğini bilmemiz gerekir. İkili dip, ikili tepe formasyonlarında da bu formasyonların başlaması için ilgili direnç ya da dsteklerin kırılması şartı vardı. Bu olamdan formasyon var denemez.

Parsn'da zorlamaya gerek yok haftalık için, günlük grafiklere de bakınca bir kısa, bir de uzun dönem TOBO ihtimalleri var. İkisini de başlatabilir.

Bu ortamda uzun vadeli listelere yeni ekleme yapma konusunda ağırdan almayı düşünüyorum. Bunun yerine teknik alım satımlarla takip etmeyi yeğliyorum. Çünkü dünya için resesyon riski nasılsa, bizde de ödemeler, cari denge, rezerv, kredi faizi sorunları yüzünden istemediğimiz gelişmeler olabilir. Ama kendi özelinde parsn TOGG ile ilgili bir tedarik sürecine dahil olursa, o zaman iş değişir. Benim beklentim en başından beri bu yöndeydi ama henüz açıklanan bir tedarik sözleşmesi duymadık. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_