Soru - Cevap (Bntas)

  •  A 
OS*** NU*** UL*** 14.07.2022 13:42
Konu / Hisse Kodu: Bntas
Aydın Bey selamlar,
Kağıtta çok fena baskı var bir anda sert düşmeye başladı acaba bilançosu mu kötü gelecek diye düşünmeden edemiyorum. 6 aylığı görmeden de birşey diyemeyiz. Bazı kağıtlar çok iyi ilerlerken bazıları da spek kağıdı gibi hareket etmeye devam ediyor Bntas ve Arsan gibi.
Cevap 14.07.2022 14:16

Bu ortamda çok doğal. Tuprs, kchol, sahol, arclk, bankalar, demirçelikler bu şekilde düşerken, bunlarda da tam alıyor gibi yapıp, bir anda veriyorlar. Amaç elinde yüksek maliyetli olanlar çıkamasınlar ki, kendileri belli fiyat aralığında bu hareketleri bir kaç kez yaparak paraları kazansınlar.

Maalesef böyle zamanlarda bu hareketler çok görülüyor. Ben 3.82'yi yukarı kırmaya çalışıyor diye bilirken, siz söyleyince satışı gördüm. Piyasadaki eksi de buna neden olabilir. İki gündür hisseler de ciddi geri gelenler oldu. Bu şekilde yükselmiş olanlarda parite yapmak için de satışlar olabilir. 

Bilanço konusunda ise, ancak açıklanınca öğreneceğiz. Son kararlar ve gelişmeler bazı bilançoları bozacak ama hangileri ancak açıklanınca göreceğiz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_