Soru - Cevap (petkm)

  •  A 
MU*** YI*** 06.07.2022 12:25
Konu / Hisse Kodu: petkm
Aydın bey mrb. petkim eski kap haberlerine bakarken gördüm. Mayıs ayında meşhur cem okullu 170 milyon özel emirle satış gerçekleştirmiş. Takasa baktığımda yatırım fonlarının 213 milyon net alımda olduğu gözüküyor. başka karşılayan yok. Satışı da oyak yatırım üzerinden gerçekleştirilmiş olduğunu zannediyorum. sizin petkim hakkındaki son görüşlerinizi öğrenebilirmiyim? Teşekkürler.
Cevap 06.07.2022 12:34

Son petkm tekniği paylaşımımda 9.07 altında OBO riskine dikkat çekmiştim. Bu yaşanıyor. Beklentimlerimi koruyorum. Lakin gördüğünüz gibi, tüm hisse ve sektörlerde geri geliyor fiyatlar. Tam kırmalarını beklediğimiz yerde, şirketleri rahatsız edebilecek kararlar sonrası ek satışlar arttı. Bu nedenle de bir çok hisse OBO ve kanalları aşağıya kırdı. 8.00 ile 7.30 arasında destek ve dip oluşturmasını bekliyorum. Tabii oraya kadar düşerse.

Spekülatörler gelişmelere göre böyle kararlar alabilirler. Sebebini bilemeyiz. Başka yerlere parayı yollamış da olabilir, benim piyasada gelişmelerden rahatsız olduğum gibi, O da rahatsız olup nakite dönmeyi tercih etmiş olabilir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_