Soru - Cevap (Genel)

  •  A 
BÜ*** BÜ*** 05.07.2022 14:10
Konu / Hisse Kodu: Genel
Aydın Bey,
2350 ye çok yakınız. Bayram öncesi veya sonrası bu seviyeyi bekliyor musunuz? Burası kırılırsa nerede durabilir? Yeni pozisyon açmak için büyük oranda nakitte beklemiş olanların kademeli alım için nereden başlaması uygun olur? Tabii ki her hisse için farklı durumlar olacaktır, ama böyle bir düşüş olursa bir kaç hisse hariç neredeyse hepsi etkilenmez mi? Dolar bazlı seviye olan125$ ı beklemek fazla kötümserlik mi olur?
Cevap 05.07.2022 14:40

Risk var ama kesin evet diyemem. Çünkü brent petrol de 100$ altında 75$ seviyesine doğru inebilir. Bu olursa, bize yarar. Ama bu arada DXY yükselişini sürdürürse, BIST baskısı da devam edebilir. Çok karışık bu işler. 

Eğer son alınan kararlar olmasaydı, bu endişem olmazdı. Ama şu an endişem daha yüksek. Yine de kırmadan alt seviyeleri bekliyorum diyemem. Teknik olası durumu paylaşayım. Bu destek kırılırsa, nereye inebilir görmüş olursunuz.

Dolar bazında ise 136$ kırılırsa 130-125$ riski artar. Çok kötümserlik de denmez buna, çünkü teknik olarak da 136 $ desteği görülür mü bilemem ama görülür ve kırılacak olursa, aşağıdaki desteklere inmesi çok da hızlı olabilir. 

2400-2350 arası önemli bir destek. Kırılmayabilir. Bugün bayram takası bu satışları yaşatıyor olabilir. Ama gün bitmeden de alıcılar sahne alabilir. Ya da yarın hava daha pozitif olabilir. Eğer bu esnada 2346 desteği kırılmazsa alıma başlamak için bu seviyeler uygun olur. Ama kıracak olursa, o zaman alıma başlamak için 2200 altı beklenmesi teknik olarak daha doğru olabilir.

Kısacası kırmazsa diye düşünenler için burası da kısmi alım yapılabilecek bir bölge. 

Şimdi olası alt destekleri paylaşıyorum. Oradan bakarsınız.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_