Soru - Cevap (Acsel)

  •  A 
SE*** ER*** 05.07.2022 10:49
Konu / Hisse Kodu: Acsel
Merhaba üstad; öncelikle sağlık durumunuz iyiye gidiyordur inşallah. bir sorum olacaktı: Acsel yükselen trendi kırdı diyebilirmiyiz? aşağıda yer alan 2 gap kapanacak(40,20 ve 37,50 civarı ) gibi, tabiri caizse kol kessek mi? Elbette karar merci biziz ama benim için düşünceleriniz önemli, fikrinizi almak istedim. Saygılar.
Cevap 05.07.2022 11:34

Sağlık durumumda benim hissettiğim bir sorunum yok zaten. Ama tahlillere uygun davranıyoruz. Biyopsi için dün 18 Temmuz'a randevu verdiler. Tam neticeyi ondan sonra öğrenmiş olacağız.

Acsel 15 haziran civarı yükselen trendi kırmıştı. Şimdi farklı bir teknik oluşacaktır. Dün-bugün satışların olası bir sebebini beklenti yazımda izah ettim. Bunlar çok likit hisseler olmadıkları için, her an sert hareketler görülebilir. Düşerken de birden bire tavanlayabilirler. Aynı şekilde başka yerde yakalananlar satmak zorunda kalırlarsa alıcı adetleri az olduğu için hızlı da düşebilir. Yani sadece tek yön düşünmek doğru değil. Ayrıca, bugün yazdığım sebeple satanlar yarın alacaktır diye düşünenler, kendi paraları ile alıyorlarsa bugünden de piyasada alıma kalkabilirler. Bu yüzden kol kesmek sizin kararınız. Alttan almak için böyle bir hareket yaparken bu detayları da bilmenizi isterim. 

Ayrıca gapler sıralı olarak 39.20 ve 37.12 seviyelerinde. ama bu fiyattaki hisse için 1 TL civarı boşluklar ne denli güçlü gaptir emin değilim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_