Soru - Cevap (Şapkayı önümüze koymak gerek)

  •  A 
SE*** KI*** 16.06.2022 18:49
Konu / Hisse Kodu: Şapkayı önümüze koymak gerek
Yazınızı iş yoğunluğumdan yeni okuyabildim. Çok uzatmayım abi ama bu yaşananlara rağmen yatırımcı olarak bizlerin de hataları olduğunu düşünüyorum. 2019 elimizde 2.18 maliyetli prkab, 5.6 maliyetli aksalar bugün nerede ? Bunlar minimum 22 ay taşındı. Bugün yoksa hisseler bilmem kaça katlamışsa hatayı kendimde ararım. Borsada suçu Aydın EROĞLU'ya ona buna atarak bir yere varamayacağı mı geç te olsa öğrendim. Anlayışınız için çok teşekkür ederim.
Cevap 16.06.2022 18:58

Arkadaşlar,

Bana suç atan yok zaten. Atılacak bir durum da yok. Ben olayları sizlere sebep sonuç olarak en başında hep izah ederek anlatıyorum. Ama sonuçta olması gerekenler arada yaşanan gelişmelere göre değişebilir, ötelenebilir. Ülke doğru yönetiliyorsa borsa için çok sabır gösterilmesine gerek yok. Çünkü bu ortamlarda borsalar çok daha fazla fiyatlanıyorlar. Ama ülke yönetiminde yanlışlar çoksa, o zaman da borsalar maalesef çok daha düşük fiyatlanırlar. 

Bizde durum bu. Çok değil, iki ay evvel bana % 50 nakit olun dediğiniz için daha yüksek oranlı nakit kaldım. Bu yükselişi kaçırdık maalesef. Borsa pek düşecek gibi durmuyor diyorsunuz. Bakın o tarihten sonra dış borsalar ve BIST'de neler oldu. Sabır her zaman gerekebiliyor. 

Ama sonuçta algılarla yönetilen bir dünyadayız. Bir kişinin farklı konuşmasından ziyade, çoğunluğun söyledikleri daha çok dikkat çekiyor. Ama sonuçta doğru neyse o yaşanıyor.

Çok hisse var önümüzdeki dönemde yatırımcılara çok fazla para kazandıracak. Ama mecburen yaşananlar yüzünden biraz sabır gerekecek. 

Yapacak bir şey yok. Keşke elimizde sihirli bir değnek olsa.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_