Soru - Cevap (Mavi)

  •  A 
İL*** MA*** 10.06.2022 11:15
Konu / Hisse Kodu: Mavi
İyi tatiller aydın bey
Bir tatile çıktınız belirsizlik falan kalmadı ortalık miss. Temizlendi gitti. Süper bono bile çıktı :)
Mavi yine mükemmel bir bilanço getirmiş. Üst üste iki bilançosu böyle geldi. Yorumunuz var mı?
Cevap 10.06.2022 21:12

Gidişim gelişim olaylara sahne oldu bus efer. Özellikle bu işlerden korktuğum için programlarımı önceden yazıyorum ki, ortalıkta bir şey yokken planlandığı bilinsin istiyorum. Sonra böyle piyasada tatil mi olur demyin diye:) Ama hep de böyle oluyor pes vallaha:))

Yani gerçekten tekniklerde ne zaman çanak, fincan-kulp, kanal kırılıyorsa hisseler bunun gereğini fazlası ile hemen yapıyorlar. Arada bir kaç seken olsa da genelde böyle oluyor. Mavi'nin tekniklerini beğendiğim için 3 Mayıs'tan itibaren dikkat çekmeye başladım. Süper bir bilanço gelmiş. Ama öyle böyle bir bilanço değil. Şöyle ifade edeyim; üç aylık hali ile bile şu anda iskontolu diyebilirim. Böyle devam ederse, yıl sonu bilançosu için bu fiyatı üç basamaklı yerlere taşıyabilir.

Bu piyasa beni bile çok yordu artık. Kırk ayrı denklem var. Alınan kararların yaşanlarla ilgisi yok. Çok uzaklar sorunları çözmeye. Yabancı takası %34.65'e inmiş ki, daha da inecektir. Bu şekilde iyi bilanço getiren çok hisse var. Önceden bilanço iyi ise tepki daha az oluyor. Bu şekilde bir anda büyük fark yaratan bir kar gelince hisseler bir anda tavanlıyorlar. Neyse, sonuçta dediğim gibi çok çok iyi bir bilanço karı gelmiş. Ama açılış bilanço ile gaple açıldığı için, zaten direnç kırıldı diye alma fırsatı vermemiş. Ancak önceden alıp da elinde olanların taşımaya devam edebilirler bu bilançoya göre.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_