Soru - Cevap (Kartn)

  •  A 
İL*** MA*** 01.06.2022 13:23
Konu / Hisse Kodu: Kartn
Kolay gelsin aydın bey. Kartn bilanço yorumunuzu alabilir miyim? Sorularda göremedim. Günlükte çanak kırdı haftalıkta ikili dip yaptı sanırım. Artık dip oluşumunu tamamlamış gibi gördüm.
Cevap 01.06.2022 14:07

Evet tekniğinde dedikleriniz var. Parabol bugün alım yönüne dönmüş. Bilançosu ne zaman geldi ki, ben gözden kaçırmışım. 5 katından fazla karşılaştırmalı dönem kar artışı var. Ben önümüzdeki dönem kağıt, ambalaj, karton sektörü için yüksek beklentileri dile getiriyorum biliyorsunuz. Bu bilanço artışını aynı şekilde sürdürecek olursa, yıl sonu beklentisi üç basamaklı fiyatların ikinci yüzlük seviyelerine denk gelir. 

%37 gibi çok yüksek bir kar marjı var. Borç yok. Nakit ve benzeri 587 Milyon gibi gayet kuvvetli. 5.6 kat esas faaliyet karını arttırmış. Yani bu iki bilanço daha böyle devam ederse, hisse yıl sonunu da beklemeden 100'lü hedefleri geçer. İkinci yüze yelken açabilir. 

İyi ki hatırlattınız. Fiyatı yukarı revize ettim şimdilik. Devamı da olabilir duruma göre. Ya da gerçekleşir düşer oradan yeniden öngörü açılır onu yaşayıp gçreceğiz artık.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_