Soru - Cevap (devam)

  •  A 
SE*** KI*** 27.05.2022 18:00
Konu / Hisse Kodu: devam
Hakikaten bu iş kısmet,nasip Aydın abi 2017 3 hisse pozisyonu açıyoruz netaş aksa prkab netaş maliyetimizden 3 kat aksa biz verene kadar yıllarca 3 katı geçemiyor şimdi bugün 55 maliyetimin 10 katı prkab maliyetinin şu an 22 katı 2021 sonbaharında 40 katını görmüştü. En uzun netaşı taşıdık içlerinde velhasıl kısmet olacak önümüzdeki maçlara bakacağız
Cevap 27.05.2022 21:24

Öyle ama netas kısmet değil bence. Yatırımcıları ve bizleri yani düpedüz aldattılar. Söylenenlere inandım ben. yüzlerce mühendis çalışacak ama ne ciro artışı var ne kar yıllarca. Ulak'ı netas yapacak, sonra esamesi okunmayacak. Ben hiç bu kadar da yanıltıcı bilgi vermelereceklerini düşünemedim.

Şimdi de quagr, tezol, medtr, parsn, alka, bntas, kords, sasa, yksln, acsel, klkım, mercn, petkm, sıse, tuclk bunlar muhakkak yakın takipte olmalı. İmkan varsa devamlı arttırılmalı. Çok istikrarlı büyümelerini bekliyorum. Ama ne kadar yükselişlerine eşlik edebilirim bilemiyorum.

Sonuçta ben asıl bilanço destekli teknik analiz yapıyorum. Beni de zaten bilançolarla silkeliyorlar. Henüz ederi etmeyecek fiyatların çok üstüne geçtiler mi ben hisseyi bırakıyorum. Düşsün de öyle yeniden dahil edeyim diye bekleyince, bu fırsatı bana vermiyorlar. Alka, sasa, jants, aksa, hep böyle yanıltıldım. Benim böyle iddialı asıl hissem zamanında egeendi. Onu da çok ısrarla takip ettim. Çok süründürdüler. Sonra uçurdular. Sorun ben takibe alınca sizlerle paylaşıyorum. Tabi kaç kişi ne kadar alıyor bunu bilmiyorum. Ama asıl sahiplerini rahatsız edecek adetlere ulaşınca hepimizin silkelenmemiz için ellerinden geleni yapıyorlar. Ne zaman çoğunluk hisseden düşüyor, o zaman hızlanıyorlar.

İşte yabancının olması bu nedenle önemli. Yabancı da benim gibi temeline göre hisse topluyor. Bizim bulduğumuz hisseleri patron baskılamaya kalkınca, yabancı fonlar patronların bu hisselerini alıyorlar. Bu nedenle yabancının olduğu zamanlarda hisseler çok daha yüksek ederlere gidiyor. Getiriler de, %500 - % 1000 oluyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_