Soru - Cevap (Genel trend)

  •  A 
YU*** BE*** 18.05.2022 13:01
Konu / Hisse Kodu: Genel trend
İyi çalışmalar Aydın bey , Altın ne zaman ve hangi seviyelerde doğru yatırım aracı olarak görüyorsunuz .. ABD borsaları için cok iyimser değilsiniz ne kadarlık bir düşüş veya ne zaman yükseliş trendine geçer diye dusunuyorsunuz ..1 -2 senelik (ons,bitcoin,Abd)Genel bir yorum yapar mısınız , genel trend ne olabilir ...
Cevap 18.05.2022 14:25

FED poltikaları nedeniyle ABD Dow endeksinin olumsuz etkileneceği bir sürece gireceğimiz görüşümü zaten biliyorsunuz. Kısmen bunun yaşandığını da görüyorsunuz. Ama henüz FED bilanço daraltmaya başlamadı. Asıl o süreçte likidite azalmaya başlayınca, borsalarda kayıplar daha yüksek olur görüşündeyim. Bu nedenle arada 33000 olası yükseliş tepkilerindeki direnç olur. Ama sonra 29500 seviyelerine doğru süreç içinde inen bir dow endeksi bekliyorum.

Bu ortamda ons altın için de en başından görüşümün olumsuz olduğunu biliyorsunuz. 1760$ ciddi bir destek konumunda. Yine oralarda destek buldu ve tepkisi var. Bu tepkinin de 1850$ - 1900$ seviyeleri ile sınırlı kalacağını, FED bilanço küçültme süreci başladığında ise, ons da 1750$ desteğinin kırılma riski olduğunu düşünüyorum. 1780$ desteği çalışırsa 1850$ - 1900$ olası dirençleri için yatırım düşünülebilir. Ama ons için de FED ile ilgili süreçde olumsuz görüşteyim. Borsalar ve ons için yeniden yükseliş trendine dönme süresi konusunda söz söylemek kolay değil. Arada yaşanacak süreçler ve etkilerine göre değişir yansımaları da.

Bitcoin için de düşüncelerimin olumsuz olduğunu biliyorsunuz. Teknik olarak düşme riskini görünce, destek-direnç paylaşımlarımda dikkat çekmeye başlamıştım. 23000$ ve 20000$ dolar desteklerine doğru realizasyonların sürmesini bekliyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_