Soru - Cevap (Garanti)

  •  A 
EK*** PE*** 14.05.2022 17:10
Konu / Hisse Kodu: Garanti
Aydın bey öncelikle iyi haftasonlarınız olsun.Garanti geri alım sonrası nasıl bir fiyat beklentiniz var.Ayın 17sinden sonra kısa vadeli alım-satım yapmak sizce uygun mudur.Bir de fiyat revizesi bekliyor musunuz bbvadan.Diğer sorum ise Bbvaya önceki fiyattan hisselerini verenlere 2 liralık farkı ödemişti.Eğer fiyatı revize ederse o ödemeyi 15 liradan satanlara da gerçekleştirir mi.teşekkür ederim.
Cevap 15.05.2022 23:32

Sondan başlıyorum; bir daha fiyat artacak olursa borsada normal satanlara değil, gönüllü çağrıya 15.00 ile verenlere de aradaki fark ödenecektir. İlk çağrıya verenlere de tabii.

Gönüllü çağrı biter ve yukarı revize gelmezse, diğer banklarda yaşanan düşüş garanti'de de yaşanabilir. Yani düşündüğünüzün tersi bir durum çok daha yüksek ihtimal olur bence.

Bu sefer yeni bir fiyat revizesi beklemiyorum. Çünkü çoğunluk payına ulaştılar. Bundan sonra ilave almak istiyorlarsa, çağrı bitince geri çekildikleri takdirde, bence ciddi bir satış baskısı gelebilir. Bu takdirde çok daha fazla hisseyi daha düşük fiyattan alma imkanı bulurlar. Ama bu işler yine de belli olmaz. Yenileyip, bir kerede uğraşmadan blok hisse almak da bir alternatif olabilir. Ben bunu yapmalarını bu sefer beklemiyorum.

Bunlar benim görüşlerim. Yanlış düşünüyor da olabilirim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_