Soru - Cevap (arsan)

  •  A 
FA*** TO*** 12.05.2022 09:45
Konu / Hisse Kodu: arsan
Aydın Bey merhaba,

Öncelikle arkadaşınıza çok geçmiş olsun. Arsan uzun vadeli listenizden takip ettiğim bir liste idi. Bilanço açıklanmadan güzel bir yükseliş yapıp dün tabanı gördü maalesef. Bilonçoda kar azalmış gözüküyor ama aynı zamanda ciddi bir borç ödemesi yapılmış. Bilançoyu inceleme şansınız oldu mu? ayrıca bu sabah kap haberinde 4,32-4,36 aralığında pay geri alımı yapıldığı haberini gördüm. nasıl yorumlamak lazım bu gelişmeleri? teşekkürler,selamlar.
Cevap 12.05.2022 09:58

Hisse için beklentim sürüyor. Sadece bu denli artan ciroya rağmen karın düşmesi ilginç olmuş. Borç ödemesi iyi bir gelişme lakin karın düşmesine neden olan bir şey değildir. Maliyetler neden fiyata yansıtılamamış ilginç. Genel kurulu var. Bazı soruları sormaları için katılım yapacak kişilere ilettim. Bakalım göreceğiz dönüşler nasıl olacak. 

Bu arada dün dediğiniz gibi 1.600.000 adet patron alımı yapılmış. Yani algı hisseye taban yaptırsa da, beklenti patron için bozulmamış ki böyle bir alım geldi. Üç aylık peşin vergiden kaçınmak için mi bir bilanço düzenlenmiş sorusu bile aklıma takılıyor. Ama dediğim gibi, uzun vadede beklentimi koruyorum. Ancak gelen bilanço iyi gelmedi. Benzer şekilde sürecek olursa can sıkar ve beklentileri bozabilir. Ama geçen yılın karının karşılığı çok yüksek fiyatlara denk geldiği için sadece üç aylık rakamlara bakıp, tüm beklenti bozulmaz.

Teknik öngörümde birini 4.80'e yükseltmiştim biliyorsunuz. O da kapandı. Geriye teknik tek bir tane kalmıştı. Sonuçta tekniklere göre yaşanan normal. Artık bakacağız, düşüşlerde uygun yerler görürsem yeni öngörülerim gelecektir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_