Soru - Cevap (Tesekkurler)

  •  A 
BU*** TA*** 22.04.2022 18:41
Konu / Hisse Kodu: Tesekkurler
%70nakitteydim , nakitte olmanin mutlulugu ile selec aldim ama diger ongorulerinize yetisemedim. Su hup bir olsa da artik daha iyi veri alabilsek yazilimci arkadasa sitemim cok. Size cok tesekkur ederim cok guzel uyarilar ile nakitte kalmamizi sagladiniz %30 hissede olmamin sebebi tamamen acgozluluk ama vestl de onlarda o yuzden cok korkum yok. Saolun.
Cevap 25.04.2022 00:00

Gelişmeleri, olası yansımalarını çok önceden tüm detayları ile çok kez yazdım. Hatta son strateji yazımda bir kez daha hepsini artısı, eksisi ile birlikte yeniden yazmaya kalktım. Bir türlü yoğunluğumdan yazıyı tamamlayamadım ama zaten içeriğini bir çok kez yazdığım yazılarımdan biliyorsunuz.

Sorun, kaynağı konusunda tam emin olamadığım bir para BIST'i bir şekilde ayakta tutuyordu. Belki yine bunu başarabilir. Ama riskler adım adım yaklaşıyor. Bu nedenle henüz tüh alımları kaçırdım diye sevinmemek, cuma düşüşte son anda gelen alım öngörülerinizi yakaladım diye fazla da sevinmemk doğru olur. Yurt dışında de sert bir satış yaşanmış. Ama buna karşılık tahvil faizleri düşmüş. Cuma sonrası gelişmelerden uzak kaldım. Bayramda kısmetse İstanbul'da olacağız. O nedenle bu hafta sonu Didim'e annemi görmeye gittik. Pazar akşam döndük. Şu an laptobumu açıyorum. Aynı zamanda arada ne gelişmeler oldu bilmiyorum henüz.

Ama şunu söyleyebilirim! Ben tüm saydığım riskler nedeniyle, bilanço olarak ederi yüksek olan hisseleri öngörülerde tutmaya çalışıyorum. Bu nedenle öngörülerimdeki hisseler düşerse, alt desteklerden kademeli alım fırsatı olarak görmek lazım. Ama altta hangi desteklere kadar inebilir cevabı çok önemli.

Aç gözlülük konusunda kimsenin kabahati yok. İnsan doğası olarak daha çok kazanmak isteyebilirsiniz. Piyasada yaratılan hava ve algı nedeniyle böyle düşünen çok kişi olduğu için rahat olun. 

Ben benzer düşüş ya da yükselişleri çok kez önceden yakaladım. Ama piyasanın gelişmeleri benden çok piyasaya inanmanıza neden olabilir.

Hayırlısı bakalım ne yaşayacağız göreceğiz. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_