Soru - Cevap (Sahol)

  •  A 
BU*** TA*** 14.04.2022 08:35
Konu / Hisse Kodu: Sahol
Merhaba hocam sahol icin sirket 21 den bile hisse almaya devam ediyor , dun devre kesmesine ragmen hisseyi hemen toparladilar, bistin duzeltmesinde de boyle bir durum yasanabilirmi , sahol icin uzun vadeli beklentinizi biliyorum ama kisa vadede bu tarz alimlarda teknik islermi? Nasil bir yol izlemek lazim sizce. Tesekkur ederim saglicakla kalin.
Cevap 14.04.2022 09:04

Öncelikle para her şeyi bozar. Ama unutmayın ki, şirket geri alım açıkladığı ilk anlardan bugüne kadar birçok kez geri alıma rağmen düşüşler yaşamıştı. Beklediğim bir düzeltme esnasında da benzer düzeltmeyi sahol de yapabilir. Aslında şirketin bile bir iki gün alıştan uzak durması, daha alttan ve çok daha fazla adeti alma imkanı yaratır. Ama politikaları ne olur onun için bir şey diyemem.

Uzun vadeli beklentimi hisse için biliyorsunuz. Olası bir düzeltme esnasında aynı şekilde alımlarla hissenin yükselişini sürdürmesi ise çok güzel bir parite ve kazanç imkanı yaratır. 

 Nihayetinde benim beklentilerim de kesin çıkar diye bir kural yok. Belki de yanılacağım bilemiyorum. Ben gördüğüm kadarıyla teknik bir düzeltme ve bunun genele yayılmasını bekliyorum.

Yani karar sizin.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_