Soru - Cevap (XU100 ORTA VE UZUN VADE HK.)

  •  A 
AT*** OZ*** 12.04.2022 21:21
Konu / Hisse Kodu: XU100 ORTA VE UZUN VADE HK.
Aydın bey geçmiş olsun umarım iyisinizdir.
Teknik düzeltme de Orta ve uzun vade için bir öneriniz olacakmı ?
Aslında uzun vadeyi göze alarak alınmış fakat uzun vade hedefine henüz ulaşamayan hisseler için ne yapılabilir ? Teknik düzeltme olursa eğer hangi seviyeleri Bekliyorsunuz ?
Yoksa Orta ve uzun vade için önemli değil hareket etmeden beklenebilirmi ?
Hocam cevaplarınız için şimdiden tşk.
Cevap 12.04.2022 23:14

Sizlerden ricam, sağlık sıhhat ve temennilerle bu tarz soruları iç içe birleştirmeyin. Başına teşekkür mü edeyim, altındaki soruların cevaplarını mı vereyim:)

Öncelikle uzun vadelilerle ilgili beklentim değişmedi diye yazdım. Eğer uzun vadeli alıp tekniklere bakmıyorsanız, düşmüş çıkmış aldırmayıp, oradaki beklentilerin gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz. Ama uzun vade için aldım ama tekniklere de uyacağım derseniz, o zaman destek-direnç ve al-sat öngörüleriyle harmanlayacaksınız. Yani orada kapanış yapıyorsam siz de yapacaksınız. Düşünce de arttırarak yerine koyacaksınız. Ama bu çok hassas bir konu. Çünkü ben nasılsa uzun vadede var diye tekniktekileri kapattıktan sonra hisse düşmez de yükselirse, yeniden öngörüye girmesi zaman alabilir. Ya da fiyatı çok daha yüksek olabilir. Bu takdirde uzun vade için aldıklarınızı kaçırma riskiniz olur. Bu nedenle sattınız ama düşmedi, bilakis destek-dirençteki direncini kırdı. O zaman üstten de alıp yerine koymayı bileceksiniz. Dediğim gibi, farklı niyetle aldıklarınızı piyasa gelişimelerine göre değerlenmek çok profesyonel bir iştir.

Teknik düzeltme seviyesi başlayacağı yere ve şartlarına göre değişir. O yüzden şimdiden bir şey diyemem.

Orta ve uzun vade konusunu ilk cevap içinde de verdim zaten.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_