Soru - Cevap (BİST 1009)

  •  A 
YA*** ÖZ*** 09.04.2022 16:08
Konu / Hisse Kodu: BİST 1009
İyi günler Aydın bey vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler.BİST 100 sizin tahmininize göre kaçtan döner. Bu sanki bir önceki dolar endeksli yükeliş gibi bu nedenle. Şunu da belirtmek isterim vermiş olduğunuz bilgiler sadece bir bilgi olduğunun bilincindeyim.Saygılar
Cevap 09.04.2022 16:34

TL bazında 2406 önemli bir direnç. Şu an borsa iştahı sürüyor. Yükseliş trendi de devam ediyor. Eğer TL bazında bu seviye de kırılacak olursa, o zaman dolar bazında 170 $ seviyelerini önemli direnç görüyorum. Bugünkü kurla bu seviye 2500 lere denk gelir. Ama dediğim gibi, 2406 da önemli bir direnç.

Sektör ve hisseleri değiştire değiştire endeksi yukarı çekenler, karar değiştirip vermeye başladıkları takdirde, şu an piyasadaki koptu gidiyor burasa daha da düşmez algısı, bir anda yerini karamsarlığa da bıraktığını görebiliriz. Bu örnekleri çok gördük. 

Ama yine de bu para gücünün derinliğinden ve kaynağından tam emin olamadığım için, niyeti de anlamak çok kolay değil. Bu nedenle beklenti oluşturmak kolay olmuyor. Şimdilik trend devam ederken içinde durmak lazım. Ama yükseliş trendi bozulunca nakite geçmeyi bilmek şartı ile.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_