Soru - Cevap (Arsan, rtalb, cemas vb.)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 08.04.2022 08:31
Konu / Hisse Kodu: Arsan, rtalb, cemas vb.
Hocam günaydın, sayenizde kazanıyoruz teşekkür ederim. Bir cevabınızda ky çoksa takaslarda sayıp hisseleri baskılıyorlar demişsiniz. Yukarıdaki hisseleri bu grupta değerlendirelim mi. Özellikle rtalb hakkında bir yorumunuz olursa sevinirim. Teşekkürler.
Cevap 08.04.2022 08:56

Günaydın.

Bu mümkün. Ayrıca hisselerin halka açıklıkları çok yüksek. Arsan % 41, Rtalb %70, Cemas %95 yaklaşık halka açıklık oranlarına sahipler. Bu nedenle de istenilen hisse adetlerini toplamak çok kolay olmaz. Bu da hisselerde baskı yaratıyor olabilir. Rtalb pandemi gazı ile bilançosu hak etmediği halde 60'lı fiyatları geçmişti. O dönemde yüksek maliyetli çok kişi olmuştur. Hisse bu kişilerin satış baskısı yaratmaları nedeniyle bir türlü kalkamıyor olabilir. Arsan da, bilançosuna göre bu ederin çok daha üstü fiyatı hak ediyor ama bir türlü kopamıyor. Aralık'ta 4.86 olduğunda bile bu denli iyi bilançosu yoktu. Ama maalesef geri alım olsa da, henüz yukarı ivme kazanamadı. Dünkü hareket bir nebze bu umudu yarattı bakalım devamı gelecek mi göreceğiz.

Bir de piyasada para sınırlı. O da hisseler arasında dolaşıyor. Bunları şimdilik dikkat almıyorlar. Çok daha büyük ve ilgi çekecek hisselere odaklanmış olabilirler. Böyle olunca da sıra beklemek durumunda kalıyor hisseler. Tabii eğer sonraki bilançolar bozulacak ve bunu da birileri biliyorsa o başka.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_