Soru - Cevap (Yeni başlayanlar için oneriler)

  •  A 
CÜ*** AK*** 05.04.2022 08:31
Konu / Hisse Kodu: Yeni başlayanlar için oneriler
Merhaba, Borsaya yeni başlayan biri olarak sitenizi çok faydalı buldum, içeriklerde, soru cevap kısmında kafamdaki soruların büyük bölümü açıklığa kavuştu gerçekten, emeğinize sağlık.
Benim sorum teknik analiz ve piyasa bilgisi başlangıç düzeyde olan kişilere öneriniz nasıl bi strateji olur? Ben temel araştırmalardan sonra birikimimin bi kısmıyla çok riske girmeden sağlam şirketlere yatırım yaparak 1-3 aylık periyotlarda cüzi kar realizasyonu hedefleyerek ilerlemeyi planladim, görüşünüz ne olur?
Cevap 05.04.2022 09:31

Beğnmenize sevindim. Aklınızdaki soruları soru cevaplara tek tek bakarak bulmak da bir çözüm ama sitede arşiv araması yapılabiliyor. Sayfanın üzerinde yer alan site içinde arama yap kısmına aklınızdaki sorunun anahtar kelime ya da kelimelerini yazarsanız, ilgili yazılar, soru ve cevaplar listelenir. Bu şekilde daha kolay ulaşırsınız.

Aslında herkesin kendi işinde uzlmanlaşması daha doğru olur. Ama ben ille de temel ve teknik analiz öğreneceğim derseniz, o zaman piyasadan bir kaç faklı teknik analiz kitabı okuyarak başlayabilirsiniz. Ama benim teknik analiz temelim çok eskiye dayandığı için güncel kitaplar nelerdir bilmiyorum. İnternette de teknik analiz terimleri yazdığınızda açıklamaları bulabilirsiniz. Daha ötesi birinden teknik analiz eğitimi almak olur. Ama kimden buna da cevap veremem. 

Kar hedefiniz çok makul. Çok daha yüksekleri gerçekleşebilecek bir alan borsa. Ama doğru kararlarda tabii.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_