Soru - Cevap (Destek-direnç tablosu)

  •  A 
İL*** MA*** 24.03.2022 14:33
Konu / Hisse Kodu: Destek-direnç tablosu
Evet dediğiniz gibi paylaşımlarınız çok isabetli oluyor. Borsada rüzgar yükseliş yönüne dönünce bu tablo maksimum yararlanmayı sağlıyor. Ama dürüst olmak gerekirse ben ttrak ı oradan değil, sizin bilançosuna göre islonto içeriyor yorumunuzdan yakaladım. Düşünce de satmadım güvendim hisseye o da hakkını verdi.
Aynı şekilde iskonto içeren yükselen beni verem etse de umarım yakında benzer hareketi yapar. Bu gidişle benim netaşım olacak :)
Cevap 24.03.2022 15:07

Aslında bu detaylar çok önemli. Uzun vadelilere eklemeyi düşündüğüm ama bir türlü açıklamalarını tamamlayamadığım için ekleyemediğim ama adlarını birkaç kez yazdığım hisseleri de takibe alın derim. Düşüş gelirse endişesi ile gecikince bir kısmının son yükselişleri kaçtı maalesef. Bu soru cevaplar da bu nedenle çok önemli. Lütfen herkes ara ara göz atsın burada yazılanlara.

İlgili hisseleri yazdığım cevabımı yeniden paylaşıyorum. En son 9 mart tarihinde isimleri yazmışım. Öncesinde de olması lazım diye hatırlıyorum.

Listede olabilir diye düşündüklerim;, aksa, cemts, eregl, deva, doas, asels, arsan, brısa, goody, orge, despc, enjsa, ındes, krdmr a-b, sahol, kchol, petkm, selec, sıse, ısmen, vertu, yksln, tuclk, bntas, medtr, tezol, tıre, nerjilerin bazıları aklıma gelen ve bu niyetle takip ettiklerim. Bunlar dışında yükselebilecek bir çok hisse daha var elbette. Ama onları tekniklerine göre de takip ederiz diye düşünüyorum. Bu saydıklarım oldukça yüksek potansiyel barındırdıklarını düşündüklerim. Ama görüyorsunuz savaşın gelişmeleri, yaptırımları bazılarında riskler yaratabiliyor. Bu yüzden de rahat olamıyorum. %38.5 seviyesine inmiş yabancı oranı, bir yıl içindeki seçim riski, ödemeler dengemizde açığın yine enerji ve kur kaynaklı artmaya başlaması elimi tutuyor. 

Bunlara Quagr, Brksn, Olmk, Klkım'i de ekleyebilirim. Dedim ya, aklıma geldikçe, bilançolarına bakma fırsatım oldukça liste şekilleniyor. Yani Orge de bunlardan biri diye düşünüyorum zaten. Sizlere de gördüğünüz gibi yazdım. Orge uzun zamandır benim takibimde olan ve hakikaten beğendiğim bir hisse.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_