Soru - Cevap (bist)

  •  A 
AH*** AT*** 22.03.2022 08:54
Konu / Hisse Kodu: bist
tüm sektörlere her hisseye alım geldi ne oldu birden ekonomide reform atılım mı yaptık iktidar mı değişti maden petrol gaz mı bulduk yurtdışı ülkemize yatırım yapmak için sıraya mı girdi cds değeri kredi notu mu düzeldi rusya ekonomisindeki para ülkemize mi akacak hayırdır bayram değil seyran değil , sadece usd olarak çok ucuz hisselerimiz yabancı girmeye mi başlıyor firmalar kendi hisselerini mi alıyor , düzeltme beklentiniz ? zamanında uyarılarınız ile hep bizleri korudunuz tşk...
Cevap 22.03.2022 09:02

Günaydın :)

O kadar abartmayalım, nihayetinde hala 145$ seviyesinde olan bir BIST'e sahibiz. Sadece enflasyon, faiz ve kur artışı karşısında sığınak olmaya devam eden bir BIST var. Teknik destek ve dirençlerden hangisi kırılıyorsa, o yönde yer alan sonraki seviyeler teknik beklentimiz oluyor. Destek-Direnç Tablolarımızda da bunlar yer aldığı için sürpriz değil. Hisse bazında ayrışmalar bazen endeksi etkileyen hisselerde olunca endeks olarak yükseliyoruz. Bankalar, bımas, enerji, demirçelik, petro kimya yukarı gidince BIST bir süredir takıldığı dirençlerini kırdı. 

BIST'in yükselmesi için yukarıda saydıklarınızın olmasına gerek yok. BIST ciddi iskontolu, sadece doğruları yapmaya başlasak bu bile yükselmesini sağlar. Zaten bu nedenle, dışarıda düşüşler beklerken, ilk anda onlara uysak da sonrasında pozitif ayrışma beklentimi biliyorsunuz. Ama iki gündür yükselen BIST'i ben de bu kadar beklemiyordum. Dediğim gibi, bizim beklentilerimizin dışında gelişirse diye teknikleri iki taraflı yazıyoruz. Gevşer diye beklerken direnç kırılırsa, devamındaki seviyeler yukarıda saydığınız nedenler olmadan da olabilir :)


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_