Soru - Cevap (Kv Hisse hareketleri)

  •  A 
AH*** AT*** 16.03.2022 14:43
Konu / Hisse Kodu: Kv Hisse hareketleri
genel birşey sormak istiyorum belkide yanıtı yok olsa herkes yapar piyasa günlük güneşlik olurdu neyse asıl soruma geleyim bist de yer alan firmanın özsermaye ,net karlılığı , yatırımları yönetimi , fko pd dd , gelecekte sektörünün pozitif değişeceği haricinde BİST’ten ayrışıp üzerinde artışı için kendi hisselerini alması yada asıl sebep yerli yada yabancı yatırımcının hisseyi almasımıdır arz/talep midir mevzu
Cevap 16.03.2022 16:04

Fiyat kendi kendine güncellenmez, alım satıma göre belirlenir. O yüzden de arz-talep fiyatın oluşumu için önemlidir. Alan yoksa, hatta bir de satan varsa, üzerinde iskontosu çok yüksek olan şirket bile düşer. Aynı şekilde alıcı ya da alıcılar sırarlı ise, hisseler mevcut bilanço ederlerini de aşıp, sonraki dönem beklentileri için de fiyatlanabilirler. Bunların örneklerini çok yaşadık.

Bilanço detayları referanstır. Ortam uygunsa dikkate alınır. Özel bir bilgi ile değil de, ne alayım diye temel analiz araştırmasına göre hisse alınmaya başlandığı zaman o zaman bilanço detayları referans,tercih nedeni olur.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_