Soru - Cevap (Mavi)

  •  A 
İL*** MA*** 14.03.2022 20:05
Konu / Hisse Kodu: Mavi
İyi akşamlar hocam Mavi yine çok iyi bir bilanço açıklamış. 9 aylıktaki bilançosu da çok iyiydi. Detaylarına bakabildiniz mi? Sürdürülebilir bir büyüme yakaladığını düşünüyor musunuz?
Cevap 15.03.2022 00:57

SPL(Sermaye Piyasası Lisanslama) İleri düzey Lisansımın süresi dolmuş. Yenileme eğitimini yapmam gerekiyordu. Annem bizdeydi biliyorsunuz. Onunla ilgilenirken, lisans eğitimini unuttum. Eğitime başladıktan sonra bir ay içinde tamamlamak gerekiyor. Yoksa yatırdığınız bedeller yanıyor ve yeniden bedelleri yatırıp yenilemeniz gerekiyor. Birkaç gündür bu eğitim bilgilerini dinliyordum. Az önce nihayet tamamladım. Lisansım askıya alınmadan üç yıl daha aktif hale geldi. Lisansların üçer yılda bir yenilenmesi gerekiyor. Her seferinde yenileme bedeli alıp, geçen süre içindeki yenilikleri ve genel bilgileri hatırlatan bir eğitim tekrarı oluyor.

Neyse sorunuza gelelim; evet şimdi inceledim, net kar, brüt, esas faaliyet karı, özkaynak artışı, hepsinde rakamlar ciddi artış göstermiş. Yıl sonu Net kar; geçen yıl 4.5 Milyon iken, bu yıl 400 Milyon olmuş. Esas Faaliyet Karı; geçen yıl sonu 90.6 Milyon iken bu yıl sonu 698.6 Milyon TL olmuş. Ben oldukça iyi buldum. Bu hali ile 70.00 TL üstü bir beklenti benim için makul olur.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_