Soru - Cevap (TAV hava limanları)

  •  A 
RA*** KA*** 04.03.2022 15:23
Konu / Hisse Kodu: TAV hava limanları
Sayın Eroğlu, tav analizinde thy na göre daha korunaklı olduğuna dair yorum yapılmaktadır. Ancak thy den daha fazla geri çekiliyor. Acaba savaştan daha fazla mı etkilenecektir. Destek ve direnç seviyesi aciklayabilirmisiniz. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar
Cevap 04.03.2022 15:43

Öncelikle tüm üye arkadaşlarımıza site prensibini hatırlatmak açısından bir kez daha tekrarlamak istiyorum izninizle! 

Açık hisse öngörüleri dışında gelen sorulara cevap vermiyorum. Destek-Direnç Tablosunda da ben tekniklerinde bir uyarı yapmak istediğim zaman paylaşım yapıyorum. Böyle olunca daha objektif oluyor. Sizlerden gelen istekler üzerine teknik paylaşım yaparsam, acaba beklentim mi var algısı yaratabilir. Bu da sizleri yanıltır.

Genel açıklamam sonrasında site içi arama filtresine tavhl yazdığınız zaman da tavhl'nin bilanço öncesi görüşümü bulabilirsiniz. Dokuz aylık bilançosundaki net karı 852 Milyon TL iken, yıl sonu net karı ise 467 Milyon TL.'ye düşmüş. Oysa thyao'nun dokuz aylık karı 6.2 Milyar TL iken, yıl sonu karı 8.2 Milyar TL'ye yükselmiş. Yani kıyaslamalarda riskler açısından belki farklı durum söz konusu olabilir ama bilanço üzerinden konuşursak, thyao iskontolu, ama tavhl primli fiyatlanıyor diyebilirim. Yani konuyu sadece savaş açısından değerlendirmek doğru değil. 

Yukarıdaki izahım gereği de tekniklerini paylaşmayı uygun görmüyorum. 30.70 civarlarında bir destek var. Tutunup tepki verebilir. Ama bakın gece yarılarında bile sizler için bilançoları uygun, teknikleri de uygun olabilecek bir çok hisse paylaşıyorum. Onlara odaklanmak daha yararlı olabilir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_