Soru - Cevap (Bagfs)

  •  A 
İL*** MA*** 28.02.2022 17:17
Konu / Hisse Kodu: Bagfs
Aydın bey iyi günler
Putin açgözlülük edince karizmayı biraz çizdi sanki. Halbuki doğuyu alsa herkes tamamdı. Dağdaki pirince gidince evdeki bulgurdan olacak sanki.
Bagfs 12 aylık karını açıkladı. Sonrasında hisseye bir hareket geldi. Sebebi ve teknik görünümü ile ilgili yorumunuz var mı?
Cevap 28.02.2022 17:26

Hedef Kiev'i alıp, iktidarı değiştirmek olunca iş değişti. İşgal hareketi ne kadar uzarsa, o kadar askeri kayıpları olacaktır. Ama asıl önemlisi, dediğiniz gibi Donbas bölgesi ile sınırlı kalan bir işgale batının açıkmladığı yaptırımlar sınırlı kalacaktı. Oysa şu an açıklanan yaptırımlar Rus ekonomisi için ciddi sorun yaratacaktır. Yurt dışındaki bir çok şirketi ve bankalarının yurt dışı iştirakleri batabilir. 

36 ülke hava sahasını kapattı. Bu durum Rus hava yollarını da çok zor duruma sokacaktır. Her zaman tekrarladığım bir konuyu bir kez daha söylemek istiyorum! Lütfen soru ya da mesajlarınızda sadece bir konu veya soru yer alsın. İç içe sorular konuyu dağıtıyor. Akılda kalma imkanını da azaltıyor.

Bagfs'da gelen vergi dairesine yollanan kar. 198 Milyon açıklanmış. Ama esas olan SPK'nın kabul ettiiği bilanço karı olacaktır. Henüz o belli değil.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_