Soru - Cevap (BIST)

  •  A 
BÜ*** BÜ*** 13.12.2021 14:43
Konu / Hisse Kodu: BIST
Aydın Bey,
Endeksteki bu soluksuz yükseliş nereye kadar? Uzun Vade için fırsat vermiyor! Geri çekilme beklerken önemli fırsatları kaçırdım sanırım... İki düşünce arasında gidip geliyorum: 1) Olan oldu! Biraz daha bekle, merkezin kararına göre yeni pozisyon aç. 2) Zaten belirlediğim hisseler sizin tavsiye ettikleriniz, yani sağlam hisseler. Geri çekilse de daha fazlasını bulur. Bekledikçe maaliyet artıyor. Kötü karar kararsızlıktan daha iyidir derler ya... Bu arada KV önerileri değerlendiriyorum
Cevap 13.12.2021 15:07

Kurlar yükseldikçe, hisseler de yükselmeye devam ediyor. TCMB ne karar alacak bu etkili olacaktır.

Hakikaten bu kararlar çok zor alınıyor. Ben de zorlanıyorum. Görüyorsunuz yeni öngörü sayım oldukça azaldı. Hisselerin bazıları sahol, petkm gibi hemen tepki vermeyebiliyor. Böyle olunca da, yükselmeye başladıklarında dirençten döner mi diye çekinip verebiliyorsunuz. Ya da üst dirençleri bekliyorsunuz. Ama satsanız gidebiliyor, satmasanız geri gelebiliyor. Artık bu kısmı biraz da hisselere kalıyor.

Mesela petkm bugün kapanan öngörüye rağmen yükselişe devam ederken, sahol ise açık öngörülere rağmen bir türlü hızlanamadı. 

Umarım doğru kararı verirsiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_