Soru - Cevap (demir celikler hk.)

  •  A 
HA*** SÖ*** 11.12.2021 13:40
Konu / Hisse Kodu: demir celikler hk.
Aydin bey mrb. Tum demir celiklerin analizlerini yapiyor ve destek direnc te paylasiyorsunuz. Ben dahil bir cok uye arkadaslarimiz sayenizde guzel kazanclar elde ettik. Dikkatimi çeken şu al sat ta son dönemde iyi pirim yapan demir çeliklerin öngörülerini paylaştınız ve verdiğiniz öngörülere ulaşarak kapattınız.bu yıl al sat ta krdmd öngörüsü hiç gormedik (yanlış bakmadiysam) demir çelikler hk. dusuncelerinizi biliyoruz krdmd için genel bir yorumunuz olurmu tşk ederim
Cevap 12.12.2021 20:57

Temettüyü eşit paylaştıkları için a-b daha ucuz olduğundan onları tercih ediyorum. O yüzden D'nin a ve b den pahalı olması mantıklı bir iş değil. Ama d daha derin olduğu için yabancı alımı halinde hedef d oluyor. Ama destek-direnç de d'yi de paylaşıyorum. Şirketin karlılığı gayet iyi. Demirçelikler için sahip olduğum beklentim. Kardemir için de geçerli. Hisse başı aynı temettü tutarını aldıkları için ben ucuz olanın temettü karı daha yüksek diye bu tercihime devam ediyorum. 

Bir de ortakları olmadık zaman satış baskısı kuruyor, dirençlerdeyken de alıma geçip kırmayabilir dediğim yerde kırdırıp götürebiliyorlar.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_